PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Wypracowanie szkolne zdradziło fałszywego dentystę

Autor: miro • Źródło: ms
08-02-2021, 13:43
Wypracowanie szkolne zdradziło fałszywego dentystę Fałszywy dentysta zdemaskowany (fot. pixabay)
Uczennica liceum we włoskiej miejscowości Lucca wyjawiła w wypracowaniu na temat wymarzonego zawodu, że chciałaby leczyć zęby ludziom, chodząc od domu do domu, tak jak to robi osoba odwiedzająca ją i jej rodziców. To wyznanie zapoczątkowało poważne kłopoty dla "domowego" dentysty 67- letniego Vasco De Santi.

Vasco De Santi z Lucca, uprawiał dość niszowy zawód - dentysty domowego. Nie był on lekarzem dentystą, nie był technikiem dentystycznym, czy higienistą stomatologicznym. Nie miał żadnych papierów dokumentujących przygotowanie do wykonywania zawodu medycznego.  

Fałszywy dentysta miał lojalną klientelę, ponieważ pobierał znacznie niższe ceny niż dentyści, poza tym odwiedzał pacjentów w ich domach, co dla wielu było wygodnym rozwiązaniem.

Mężczyzna, wykonujący nielegalną działalność, nie trafiłby do aresztu, gdyby nie uczennica, która w wypracowaniu na temat „Co będę robić, gdy dorosnę?” – przyznała, że jej marzeniem jest zostać dentystą ... domowym.

Profesor języka włoskiego, zaskoczony tym niezwykłym pragnieniem, poprosił uczennicę o wyjaśnienia. Dziewczyna szczerze przyznała, że wraz ze swoją 50-letnią matką przez ponad półtora roku korzysta z pomocy domowego dentysty. Nauczyciel ostrzegł dziewczynę i jej matkę przed tego typu fachowcem. Obie kobiety zaczęły przeszukały sieć w poszukiwaniu nazwiska De Santi. Okazało się, że lokalne gazety niegdyś publikowały już jego nazwisko w związku ze sprawą sądową, w której stał się bohaterem wraz z innym fałszywym dentystą z Lucca.

Vasco De Santi  trafił przed oblicze sądu. Zapadł wyrok - oprócz odszkodowania dla pacjentów (po 5,0 tys. euro), skazany musi wpłacić 2,5 tys. euro na konto Krajowego Stowarzyszenia Włoskich Dentystów. "Dentysta" został skazany na 9 miesięcy bezwzględnego więzienia (działał w formule w recydywy).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
fałszywy dentysta  

POLECAMY W SERWISACH