PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wróżka Zębuszka zbiera fundusze

Autor: nieck • Źródło: en
11-07-2021, 09:23
Wróżka Zębuszka zbiera fundusze Akcja charytatywna na rzecz dzieci nie mających dostępu do opieki stomatologicznej (fot. Shutterstock)
Po roku przerwy wznawia działalność America’s ToothFairy - organizacja, która prowadzi akcje zbiórki funduszy, przeznaczanych na programy stomatologiczne dla dzieci z najbiedniejszych rodzin.

Organizacja America’s ToothFairy prowadzi  zbiórkę pieniędzy na projekt, który ma dotrzeć do  3,5 tys. dzieci z najbiedniejszych rodzin. Fundusze zbierane są kilka razy w roku i służą finansowaniu programów edukacyjnych na temat znaczenia zdrowia jamy ustnej oraz programów profilaktycznych.  Tym razem odbywać się to będzie podczas turnieju golfowego.

America’s ToothFairy istnieje od 2006 r., od tego czasu objęła działaniami ponad 8,8 mln dzieci oraz ich opiekunów. 

Obecnie blisko 45 milionów Amerykanów – w tym miliony dzieci – żyje w obszarach, w których nie ma wystarczającej liczby dentystów, aby opieka stomatologiczna była dostępna na odpowiednim poziomie. 

Pandemia COVID-19 utrudniła organizacjom charytatywnym organizowanie akcji zbierania funduszy w czasie, gdy rodziny najbardziej potrzebują pomocy. 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH