PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wróżka Zębuszka utrwala dobre nawyki wśród dzieci

Autor: nieck • Źródło: en
22-08-2021, 12:37
Wróżka Zębuszka utrwala dobre nawyki wśród dzieci W USA mleczak kosztuje obecnie 4,7 dolara (fot. Pixabay)
Wszyscy rodzice narzekają na problemy z nakłonieniem dzieci do mycia zębów, jednak ich "pozycję przetargową" poprawia wizyta Wróżki Zębuszki. Krajowy Dzień Wróżki Zębuszki przypada w Stanach Zjednoczonych na 22 sierpnia.
  • Wróżka Zębuszka może odegrać ważną rolę we wdrażaniu dobrych nawyków higienicznych u dzieci. 
  • Średnia cena utraconego mleczaka wynosi w USA 4,7 dolara.
  • Opłaty za ząb umieszczane przez Wróżkę Zębuszkę pod poduszką odzwierciedlają sytuację majątkową rodziców dziecka, a  w większej skali, także sytuację gospodarczą kraju.

W Stanach Zjednoczonych blisko 72 proc. ankietowanych rodziców twierdzi, że ma problemy z nakłonieniem dziecka do umycia zębów. Natomiast jeden na trzech rodziców zgodził się, że wizyty w Wróżki Zębuszki  to do dobra okazja i zabawny sposób na zaszczepienie u dzieci właściwych nawyków w zakresie higieny zdrowia jamy ustnej.

Średnia cena amerykańskiego mleczaka

Nowe wyniki sondażu Original Tooth Fairy Poll prowadzonego przez firmę Delta Dental ujawniają, że aktualna średnia cena za utracony mleczak, płacona przez Wróżkę Zębuszkę osiągnęła najwyższy poziomo w 23-letniej historii ankiety, i wynosi obecznie  4,7 dolara.

Delta Dental analizuje hojność rodziców od 1998 roku i jak wynika z jej badań wartość utraconego zęba mlecznego wzrosła ponad trzykrotnie w tym czasie, (w 1998 r. wynosiła ona 1,3 dolara). 

Milionowe wydatki Wróżki  Zębuszki

Natomiast w Wielkiej Brytanii analitycy z Raisin UK, popularnej platformy finansowej obliczyli, ile dziecko może otrzymać za wszystkie swoje mleczaki.

 Średnia brytyjska za mleczak wynosi 3,42 funta – a ponieważ oczekuje się, że dzieci stracą wszystkie 20 zębów mlecznych przed ukończeniem 12-14 lat, oznacza to, że oprócz kieszonkowego mogą zarobić dodatkowe 68 funtów.

Oczywiście ta suma różni się w zależności od regionu i poziomu zarobków rodziców. W skali całego kraju, gdyby każde dziecko w Wielkiej Brytanii traciło tylko jeden ząb rocznie, to Zębowa Wróżka musiałaby 40,9 mln funtów  przeznaczyć na prezenty ukrywane pod poduszką.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH