PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wrocławska stomatologia w akcji szczepień przeciwko COVID-19

Autor: nieck • Źródło: en
20-08-2021, 07:58
Wrocławska stomatologia w akcji szczepień przeciwko COVID-19 Mural na ścianie budynku Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego (fot. Tomasz Walów/UMW)
Mural zachęcający do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 powstał na ścianie budynku Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Malowidło zatytułowane „Kolibry wiążące wirusa” ma zachęcać wrocławian do szczepień przeciwko COVID-19.

Mural stworzony we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia i Akademią Sztuk Pięknych jest częścią miejskiej kampanii „Wrocław się szczepi” i powstał na budynku Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego przy ul. Krakowskiej 26.  Na uroczystości oficjalnego odsłonięcia pracy byli obecni  prof. Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz prof. Tomasz Konopka, wiceprezydent i przewodniczący Komisji Naukowej PTS.

– Naszą powinnością jest szerzenie wiedzy medycznej i wpajanie prozdrowotnych zachowań – mówi dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem. – Zanim nadejdzie kolejna fala epidemii musimy zrobić wszystko by osoby niezdecydowane przekonać i zachęcać do zaszczepienia się, to teraz jedyna i najskuteczniejsza metoda zabezpieczenia się przed ciężkim przebiegiem Covid-19. Liczba osób szczepiących się z tygodnia na tydzień maleje, stąd pomysł, by na fasadzie jednego z budynków uczelni namalować mural, który będzie uświadamiał wrocławianom wagę szczepień.

Mural wykonała Malwina Gaj z Akademii Sztuk Pięknych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTS   UM we Wrocławiu   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH