PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wizyta u dentysta jako turystyczne alibi

Autor: nieck • Źródło: en
15-02-2021, 13:18
Wizyta u dentysta jako turystyczne alibi Pretekstem do wyjazdu na wakacje na Teneryfie jest wizyta u dentysty (fot. Pixabay)
Kontrola na lotnisku w Dublinie pasażerów lecących na Teneryfę ujawniła, że 40 proc. z nich deklarowało wyjazd do dentysty. Wszyscy okazywali potwierdzenia umówionych wizyt.

Pandemiczne ograniczenia w Irlandii  pozwalają na turystykę medyczną. Zatem by udać się na Wyspy Kanaryjskie Irlandczycy wcześniej rezerwują wizytę u tamtejszego dentysty. 

Recepcjonistka jednej z klinik stomatologicznych na Teneryfie poinformowała, że część z tych pacjentów nigdy nie pojawia się w gabinecie. Niestety, zajmując w ten sposób miejsce tym, którzy naprawdę potrzebują leczenia.

Turystyka stomatologiczna rozwija się od pewnego czasu na Wyspach Kanaryjskich, więc Irlandczycy leczący tam zęby  nie są niczym niezwykłym. Jednak z nastaniem pandemii, nowością jest to, że domagają się pisemnego potwierdzenia wizyty. Na przykład w ubiegłym tygodniu w Dental Centre Diparr, w Los Cristianos na Tenerife, otrzymano 15 próśb o rezerwację wizyty od irlandzkich turystów. Jako cel wymieniana są najróżniejsze potrzeby: od założenia licówek po wszczepienie implantów.

 Ostatnio aż 5-ciu turystów-pacjentów nie zgłosiło się na wizytę. W efekcie Dental Centre Diparr przestało umawiać wizyty z nowymi pacjentami z Irlandii, robią wyjątek jedynie dla tych, którzy już się w gabinecie leczyli.

W Irlandii za wyjazd na fałszywą lub niepotrzebną wizytę dentystyczną grozi kara nawet do 2 tys. euro. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
turystyka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH