PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wielka Brytania: bezzębni wychodzą na ulicę

Autor: nieck • Źródło: en
21-10-2021, 09:31
Wielka Brytania: bezzębni wychodzą na ulicę Ruch pacjentów stomatologicznych prężnie działa w Wielkiej Brytanii (fot. Facebook)
Brak możliwości leczenia u dentysty, to realny problem dla wielu Brytyjczyków. 150 osób przeszło ulicami miasta Suffolk, domagając się lepszego dostępu do opieki stomatologicznej.

Dentysta na NHS dla każdego! Z takim hasłem na transparentach manifestowała grupa pacjentów, domagając się dostępu do leczenia stomatologicznego finansowanego z publicznych pieniędzy.

- To jest apolityczna kampania. Działamy oddolnie i zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy i wsparcia kampanii. Nie jesteśmy tutaj, aby obwiniać dentystów. Rozumiemy, że spotykają się z wieloma nadużyciami, podobnie jak lekarze pierwszego kontaktu, mówił organizator marszu Mark Jones z ruchu Toothless w Suffolk.

W manifestacji wziął udział także Eddie Crouch, przewodniczący Brytyjskiego Towarzystwa Stomatologicznego (BDA).  Przyznał, że było to dla niego wzruszające przeżycie, gdy słuchał niektórych historii, szczególnie tych osób, które cierpiały przez wiele miesięcy lub tych, które miały trudności z opłaceniem prywatnej opieki dentystycznej.

Poinformował, że wielu posłów interesuje się problemem, gdyż otrzymują bardzo dużo listów opisujących problemy z dostępem do dentysty. 

O Toothless w Suffolk - spontanicznie powstałym ruchu pacjenckim, informowaliśmy w tekście Bezzębni się jednoczą.  Wysokie koszty usług prywatnych i brak dostępu do świadczeń finansowanych z publicznych pieniędzy  prowadzą do katastrofalnego stanu jamy ustnej wielu osób, które latami nie mogą się dostać do dentysty.

Toothless w Suffolk nie składają broni i zapowiadają kolejne spotkania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH