- Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, które i którzy mnie poparli w walce o przyjazny Lublin - napisała na swoim profilu FB kandydatka na prezydenta Lublina lekarz dentysta Dorota Polz - Gruszka.

Słowa podziękowania Dorota Polz - Gruszka skierowała przede wszystkim do płci pięknej, ale nie tylko. - Dziękuję tym wszystkim wspaniałym dziewczynom, kobietom, matkom, dzięki którym hasło "Kobiety wspierają kobiety" ma ogromną wartość. Dziękuję odważnym mężczyznom, których nie przestraszyła wizja kobiety-prezydenta -

W ocenie kandydatki start w wyborach nie okazał się porażką. - Kampania to mój ogromny sukces: możliwość spotkań, rozmów z mieszkankami i mieszkańcami Lublina. Sukces czasami gorzki - po moich wypowiedziach na temat polityki społecznej zgłaszało się wiele osób, których te problemy niestety dotyczą - poinformowała Dorota Polz - Gruszka.

Kandydatka na prezydenta Lublina startowała wcześniej w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy koalicji Europa Plus-Twój Ruch (zdobyła 350 głosów).

Dorota Polz - Gruszka tak mówi o sprawach stomatologii dziecięcej: "Bardzo dobrze, że Rzecznik Praw Dziecka poruszył problem profilaktyki próchnicy u dzieci i nierównego dostępu do lakowania „szóstek". Rozwiązanie jest bardzo proste- wystarczy z rozporządzenia wykreślić ograniczenia wiekowe i wprowadzić regulacje gwarantujące dostęp do profilaktyki każdemu dziecku. Kryterium powinny być wskazania medyczne, a nie wiek. W profilaktykę powinno się inwestować, a nie na niej oszczędzać!"