PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

W gabinecie dentysty jak w nocnym klubie

Autor: nieck • Źródło: kan
03-04-2019, 13:03
W gabinecie dentysty jak w nocnym klubie Gabinet stomatologiczny jak koktail bar już istnieje, a bar jak gabinet stomatologiczny? (fot. pixabay)
W Berlinie działa praktyka stomatologiczna pod nazwą Urban Dentist. Pacjentów zaskakuje wyglądem, zamiast oszczędnego czystego wystroju, przypomina  bardziej nocny klub lub koktail bar.

Przestrzeń Urban Dentist została zaprojektowana przez firmę architektoniczną Studio Karhard, która w swoim portfolio ma także projekt najsłynniejszego berlińskiego nocnego klubu - Berghain. Elegancki wystrój ma ułatwiać relaks i pozbycie się strachu przed dentystą.   Projektanci zrezygnowali ze lśniących białych powierzchni stosując urozmaicone i ciemne nasycone barwy, by stworzyć przyjazną atmosferę.  

Czy wobec tego jest to idealne miejsce dla dentofobów? Właściciele gabinetu Mohammed Alef , Sang-ji Kim orazVenelina Dimitrov, mają taką nadzieję.

Studio Karhard zaproponowało im projekt opierający się na rozwiązaniach typowych dla nocnego klubu - lustrach, przyciemnionym świetle, matowym wykończeniu powierzchni. Tak jest w poczekalni i części przeznaczonej na recepcję. Natomiast same gabinety w których przyjmują dentyści mają bardziej tradycyjny wygląd, jednak nadal zaskakujący - meble wykończone mosiądzem, linoleum w kolorze pudrowego różu i kolorowe blaty stolików wykonane kamiennej terakoty.

De gustibus non est disputandum.

Więcej: fastcompany.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH