PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

VDE i Isthmus Project: charytatywne riffy

ms
25-09-2020, 13:03
VDE i Isthmus Project: charytatywne riffy Na VDE by CEDE charytatywnie
Organizatorzy VDE wraz z trio gitarowym Isthmus Project oraz innymi gitarzystami – lekarzami, ale także gitarzystami - pacjentami (w jakimkolwiek punkcie na świecie by niebyli) grają wspólnie dla wychowanków domów dziecka.

Zbiórka w ramach muzycznego challenge’u, wspieranego przez VDE by CEDE, ma na celu zebranie środków na zakup szczoteczek do zębów dla dzieci z placówek zarejestrowanych w Ogólnopolskim Portalu Domów Dziecka.

Challenge potrwa do 25 października, czyli do daty zakończenia Virtual Dental Exhibition by CEDE. Wszystkie nagrania, oprócz publikacji w sieci, warto przesłać na adres info@vcede.pl. 

W projekt można włączyć się niezależnie od poziomu muzycznego, natomiast konto zbiórki może zasilić każdy!

  dr n. med. Hubert Gołąbek, członek Isthmus Project

- Wszystko zaczęło się od…COVIDU-19 i challenge’u, który krążył w social mediach w czasie największego lockdowne’u. Okazało się wtedy, że wielu polskich lekarzy dentystów znakomicie radzi sobie z grą na gitarze, nominując się nawzajem do kolejnych mini-koncertów w sieci. Wspólnie z organizatorami wirtualnego CEDE postanowiliśmy to wykorzystać ten muzyczny potencjał w ramach nowego, charytatywnego projektu – wyjaśnia dr n. med. Hubert Gołąbek, członek Isthmus Project.

O co w tym wszystkim chodzi? Isthmus Project, we współpracy z muzyczny.pl, nagrał ścieżkę dźwiękową oraz opracował instrukcje dla chętnych muzyków do wzięcia udziału w challengu. Każdy, kto gra na gitarze lub innym instrumencie, a nawet śpiewa, może według tych instrukcji nagrać „podobny” utwór, dogrywając do ścieżki bazowej swoją autorską solówkę. Wszystko należy nagrać i wpuścić do social mediów okraszając teledysk hasztagami i przede wszystkim – linkiem do zbiórki: pomagam.pl

- Do zabawy zapraszamy nie tylko lekarzy dentystów z całego świata, ale także ich pacjentów. Instrukcje bazowe, takie jak strój gitary czy tonacja, są jedynym ograniczeniem kreatywności muzycznej. Liczymy na wiele zaskoczeń, które sprawią, że licznik zbiórki będzie rósł szybko – dodaje dr Hubert Gołąbek.

- W placówkach, z którymi współpracujemy jest ok. 4 000 dzieci, więc im więcej funduszy zbierzemy, tym więcej artykułów do higieny jamy ustnej będziemy mogli zakupić. Oczywiście nie jest tak, że domy dziecka nie mają środków, by kupić szczoteczki do zębów, ale jeżeli dostaną takie wsparcie to będą mogli na inne cele przeznaczyć te pieniądze. Być może uda się wtedy sfinansować inne potrzeby stomatologiczne, jak np. leczenie ortodontyczne – mówi Paweł Khmara, założyciel i koordynator Ogólnopolskiego Portalu Domów Dziecka.

Gdzie instrukcja dla muzyków oraz ścieżka dźwiękowa?

Wejdź na www.vcede.pl (zaloguj/zarejestruj się), wejdź na wirtualne CEDE, a następnie do lobby. Kliknij Biblioteka w Menu lub prawym dolnym rogu i znajdź plik Gitara challenge instrukcja ze ścieżką dźwiękową lub pobierz instrukcję.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
akcja charytatywna   Hubert Gołąbek   VDE  

POLECAMY W SERWISACH