PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

USA: stomatolog zrobił przekręt na 20 mln USD

Autor: miro • Źródło: ms
11-10-2013, 12:09
USA: stomatolog zrobił przekręt na 20 mln USD Jak zarobić miliony dolarów na biedakach (foto: sxc.hu)
Nazywa się Gary Anusavice, ma 60 lat i stworzył w regionie Nowej Anglii (USA), zamieszkiwanej przez ok. 12 mln osób, sieć klinik dla ludzi o minimalnych zarobkach, a nawet bez jakichkolwiek dochodów. Okazuje się, że w trakcie funkcjonowania tych praktyk (2008 - 2012 r.) ich założyciel zdołał się wzbogacić o niemałą sumkę 3,3 mln USD.
Całym procederem kierował Gary Anusavice, ale sam pozostawał w cieniu. Zarządzający klinikami Anusavice zatrudniali „naganiaczy", którzy przyprowadzali do nich wszystkich tych, za których płaciła administracja. Przyprowadzali to w tym przypadku złe określenie. W wielu przypadkach osoby potrzebujące pomocy stomatologicznej były dowożone na.. i odwożone z. wizyt dentystycznych. Oczywiście wszystko to odbywało się na koszt Anusavice, a w ostatecznym rozrachunku - amerykańskiego podatnika.

Ostatnio Gary Anusavice szczególną aktywność przejawiał na terenie Connecticut. Sytuacja była wymarzona dla oszusta, gdyż władze stanu wydały oświadczenie, że poszukują dentystów, którzy mogliby zapewnić usługi społeczności o niskich dochodach. Świadczenia finansowane miałyby być w ramach programu Medicaid. Z publicznej kasy kliniki Anusavice pobrały 20 mln USD, a twórca projektu „dentysta dla biedaków" zadowolił się kwotą 3,3 mln USD. Pozostałe pieniądze były kosztem uzyskania „nieuprawnionego" przychodu. Faktem bowiem jest, że kliniki Anusavice świadczyły usługi stomatologiczne, z tym, że w wielu przypadkach nieuzasadnione stanem zdrowia jamy ustnej pacjentów.

Przedsiębiorczy dentysta skazany został na 8 lat więzienia, przepadek domu i zgromadzonych oszczędności. Gary Anusavice złapany został i osądzony w Connecticut ale wcześniej stracił licencje w Massachusetts oraz Rhode Island. Tam miał problemy z prawem już w 1997 r. Chodziło o fałszywe oświadczenia podatkowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
przestępstwo w gabinecie   Medicaid   Gary Anusavice  

POLECAMY W SERWISACH