PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

USA: afera w służbie zdrowia, zamieszany dentysta

Autor: nieck • Źródło: en
20-07-2017, 12:53
USA: afera w służbie zdrowia, zamieszany dentysta Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Dentysta z Nebraski jest wśród 400 pracowników amerykańskiej służby zdrowia oskarżonych o wyłudzenia z  systemu ubezpieczeń zdrowotnych. Wysokość strat rząd USA szacuje na 1,3 mld dolarów.

Dentysta  Gregory Garro  z Omaha w Nebrasce jest jednym z 400 pracowników medycznych oskarżonych o oszustwa. Oskarżeni obciążali Medicare, Medicaid i Tricare (fundusz dla weteranów) kosztami leków i świadczeń, które z medycznego punktu widzenia nie były niezbędne, albo w przypadku usług nigdy nie zostały wykonane. Fałszywe rachunki przedstawiało 115 medyków, w tym dentysta z Omaha.

- Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci - przedstawiciele zawodów zaufania społecznego - nie dotrzymali zawodowej  przysięgi i ulegli własnej chciwości. To niesamowite, że niektórzy z nich zamienili praktyki w wielomilionowe kryminalne przedsiębiorstwa - komentował aferę prokurator generalny USA Jeff Sessions.

Według ostatnich szacunków stomatolog Gregory Garro przywłaszczył sobie ponad 82 tys. dolarów z Medicaid w Nebrasce w latach 2013 - 2016. Otrzymał 24 zarzuty oszustwa, odpowie przed sądem federalnym. 

Więcej: drbicuspid.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
oszuści   dentysta_prawo  

POLECAMY W SERWISACH