PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Uniwersytet Zdrowego Przedzkolaka rozdaje dyplomy

25-06-2013, 00:01
Uniwersytet Zdrowego Przedzkolaka rozdaje dyplomy (źródło: UMB)
Uniwersytet Zdrowego Przedzkolaka rozdaje dyplomy (źródło: UMB)
25 czerwca  2013 r. odbędzie się uroczyste rozdanie dyplomów pierwszym absolwentom Uniwersytetu Zdrowego Przedszkolaka. Od lutego 2013 r. 30 maluchów uczestniczyło w rozbudowanym programie kształcenia, w którymi nie zabrakło elementów profilaktyki stomatologicznej. 

Wręczenie dyplomów rozpocznie się o godz. 17.00 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku.

Organizatorem Uniwersytetu Zdrowego Przedszkolaka jest Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Od lutego do czerwca 2013 r., 30 dzieci (20 przedszkolaków 5- latków z Przedszkola nr 39 w Białymstoku oraz 10 dzieci pracowników UMB) uczyło się jak dbać o swoje zdrowie, również o zęby.

Zadaniem UZP jest wspomaganie edukacji dzieci w wieku przedszkolnym oraz wyposażenie ich w niezbędne sprawności, umiejętności i wiadomości dotyczące dbania o własne zdrowie. Koordynatorem programu jest prof. Elżbieta Krajewska-Kułak prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB. Wykładowcami są studenci i pracownicy naukowi uczelni.

Studenci wzięli udział w łącznie w 12 modułach edukacyjnych (dwa razy w miesiącu). Zajęcia związane z profilaktyką jamy ustnej znalazły się w Module X. Przygotowała je lek. dent. Anna Kiełek.

Celem programu jest: zrozumienie potrzeby dbania o higienę jamy ustnej, zapoznanie z preparatami służącymi do hieny jamy ustnej i wyrobienie nawyków higienicznych.

Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy mieć własne przybory higieniczne i nie można ich pożyczać, co szkodzi zębom, a co służy. W czasie zajęć interaktywnych maluchy miały zadanie przekonać inne dziecko, że warto myć zęby.

W ramach Modułu X jest odbył się pokaz przyborów do mycia zębów wraz z dokładnym omówieniem sposobu dbania o nie (mycie szczotki i kubka po zabiegach higienicznych, ustawianie szczotki w kubku uchwytem do dołu). Odbyło się też rysowanie na tematy Przybory do mycia zębów, Co lubią zdrowe ząbki?.

Dodatkową atrakcją było zapoznanie się z narzędziami jakimi posługiwał się stomatolog w okresie międzywojennym, a także wykonanie odlewu szczęki z gipsu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH