PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ułamane wiertło powodem pięcioletniej traumy pacjentki?

Autor: miro • Źródło: ms
20-08-2020, 10:50
Ułamane wiertło powodem pięcioletniej traumy pacjentki? Przedmiot, który stał się powodem pozwu
Kobieta pozywa dentystę po pięciu latach od zaistnienia powikłania, związanego z ułamanym wiertłem pozostawionym w kanale zęba.

Pacjentka Krittika Rittikhan twierdzi, że przez pięć lat cierpiała z powodu bólu dziąseł. 34-latka utrzymuje, że kłopoty zaczęły się gdy poddana została - co ciekawe - ekstrakcji zęba mądrości w prowincjonalnej placówce zdrowia publicznego Narathiwat w Tajlandii w styczniu 2015 r.

Kobieta powiedziała, że po zabiegu w prawej części jej twarzy pojawiły się ból i drętwienie, zwłaszcza w okolicy jamy ustnej.

- Zgłosiłam problemy do szpitala w Narathiwat, ale oni ignorowali wnoszone skargi – skarży się pacjentka.

- Moja rodzina i ja postanowiliśmy zwrócić się do prawnika po tym, jak analizowaliśmy sprawę przez kilka miesięcy. Pozywamy publiczną służbę zdrowia za zaniedbania dentysty i łamanie praw konsumentów – relacjonuje kobieta.

Wiertło zostało usunięte 28 czerwca 2020 r. na Wydziale Stomatologii Uniwersytetu Khon Kaen podczas operacji, która trwała zaledwie 30 minut.

Po zabiegu kobieta złożyła skargę na błąd w sztuce lekarskiej do sądu cywilnego w Nonthaburi w środkowej Tajlandii. Krittika twierdzi, że pięć lat jej życia zostało zmarnowane z powodu tego, jak bardzo cierpiała.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
błąd dentysty   powikłania  

POLECAMY W SERWISACH