PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ukradli tożsamość dentystki, potężne straty

Autor: miro • Źródło: ms
14-02-2022, 11:00
Ukradli tożsamość dentystki, potężne straty Dentysto uważaj na bezpieczeństwo konta w mediach społecznościowych Fot. Pexels
Dentystka miała profil w sieci społecznościowej i używała go do celów zawodowych. Przestępcy przejęli jej konto. Po co?

 

Przestępcy, jako to przestępcy działali w niecnych zamiarach wyłudzenia pieniędzy. Po przejęciu konta brazylijskiej dentystki Ana Elisa, natychmiast ogłosili promocję na wiele usług stomatologicznych. Ceny były oczywiście wyjątkowo atrakcyjne, a o prawie do leczenie decydował szybki termin reakcji na promocję.

Warunkiem skorzystania z promocji było wpłacenie całości kwoty lub zaliczki na wskazane konto. Przestępcy ustawili nawet 50-krotną przebitkę cenową, bo za usługi o wartości 50 tys. reali proponowano stawkę 1 tys. reali. W ten sposób oszuści przejęli ok. 100 tys. reali (ok. 75 tys. zł).

Ana Elisa po odzyskaniu konta ostrzegła wszystkich pacjentów i obserwujących ją o oszustwie. Na razie nikogo w tej sprawie nie udało się zidentyfikować i zatrzymać.

Specjalista prawa cyfrowego Gustavo Rabay powiedział, że jednym z zasadniczych sposobów ustrzeżenia się przed tego typu zagrożeniami jest tworzenie trudnych haseł, które nie powtarzają się w innych aplikacjach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
internet   promocja gabinetu   dentysta w mediach  

POLECAMY W SERWISACH