PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Tyczkarz igrzyska olimpijskie w Tokio zaczyna od dentysty

Autor: miro • Źródło: ms
23-07-2021, 09:58
Tyczkarz igrzyska olimpijskie w Tokio zaczyna od dentysty Harry Coppell: efekt po nieudanym skoku o tyczce (źródło TT)
Podczas treningu przed startem w igrzyskach olimpijskich w Tokio Harry Coppell, brytyjski skoczek o tyczce, doznał kontuzji dwóch zębów. Zawodnik, zamiast trenować, stał się pacjentem jednej z klinik stomatologicznych w Tokio.

Brytyjczyk podszedł do wypadku z dużym dystansem, zachowując olimpijski spokój. Sportowiec niefortunny skok o tyczce uwiecznił na Twitterze, a dokładniej efekt feralnej próby.

Wypadek miał niecodzienny przebieg. Harry Coppell znajdował się już na materacach, po wykonanym skoku, gdy ze stojaków spadła na niego tyczka, uderzając go w twarz. Efekt destruktywnej siły tyczki widoczny jest na zdjęciu.

25-latek, który jest czołowym pretendentem do zdobycia medalu w Tokio, szukał w stolicy Japonii doraźnej pomocy dentystycznej. O efektach tych poszukiwań jeszcze nie poinformował kibiców Wielkiej Brytanii. Gdyby rezultat interwencji medycznej był niezadowalający - to szczęśliwie Harry Coppell zawsze może ratować się maseczką.

Harry Coppell jest aktualnym mistrzem Wielkiej Brytanii w skoku o tyczce tytuł mistrzowski zdobywał w 2019 i 2020 r. Teraz ma zamiar walczyć o złoto w Tokio.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH