PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Tatuaże na zęby, kolejny punkt zapalny po wybielaniu?

Autor: Łukasz Sowa
29-03-2013, 05:21
Tatuaże na zęby, kolejny punkt zapalny po wybielaniu? (foto: sxc.hu)
Tatuaże na zęby, kolejny punkt zapalny po wybielaniu? (foto: sxc.hu)
Technologii nakładania tatuaży na zęby jest co najmniej kilka. Najpopularniejsze to naklejanie obrazków na zęby lub zakładanie koronek, na których wymalowuje się ozdobne miniaturki. Czy tego typu estetyczne usługi warte są uwagi lekarza dentysty?

Większość realizujących profesjonalne procedury medyczne zapewne odrzuci możliwość zarobkowania na typowo merkantylnych usługach. Nie wszyscy jednak tak czynią. Dr Anil Chandan, wiceprezes Delhi Dental Council twierdzi, że zarobek jest nie do pogardzenia. Cena nazębnego tatuażu waha się od 100 do 4 tys. USD. Oczywiście największe znaczenie ma materiał, z którego zrobiony jest ozdoba. Hindusi, uwielbiający złote ozdoby, nierzadko wykorzystują zęby, aby epatować otoczenie szczerozłotym uśmiechem. Wiceprezes DDC podaje, że zainteresowanie tatuażami, przynajmniej w Indiach, rośnie z roku na rok. Malunki na zębach robią zarówno piętnastoletnie dziewczyny, te wybierają naklejki z wizerunkami gwiazd Bollywood, jak i pięćdziesięcioletnie kobiety gustujące w złotych ornamentach.

W Wielkiej Brytanii jako pierwszy tatuaże na zęby zaczął robić lekarz dentysta Steve Hevard. Opracował on specjalną koronę, na którą w prosty sposób można nakładać tatuaże. W nazębnych ozdobach gustuje głównie brytyjska młodzież, która najczęściej wybiera wizerunki księżnej Diany, Amy Winehouse i Davida Beckhama. Popularne są także imiona ukochanych osób, bywa że  umieszcza się je także od wewnętrznej strony zębów. W najprostszej formie tatuaż nazębny można kupić przez internet. W tym celu należy podać tylko wymiar zęba, aby rozmiar rysunku nie wykraczał poza obręb naturalnego podkładu. Zestaw zrób to sam kosztuje w przeliczeniu 60 - 80 USD.

Czy tego typu zabieg są bezpieczne? Czy materiały używane do rysowania tatuaży i do ich mocowania są należycie sprawdzone, czy posiadają atesty? Takich pytań, wraz z rosnącym popytem, będzie przybywać.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   ludzie   kultura  

POLECAMY W SERWISACH