PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Szkolenie etyczne dla dentysty molestującego pacjentki i studentki

ms
23-04-2019, 14:03
Szkolenie etyczne dla dentysty molestującego pacjentki i studentki West Des Moines (źródło: pixabay)
Phelan Thomas, dentysta z West Des Moines oskarżony o molestowanie seksualne pacjentek i studentek stomatologii zgodził się zapłacić grzywnę w wysokości 1000 USD z przeznaczeniem na… szkolenie etyczne.

Poza tym Phelan Thomas podpisał zobowiązanie, że nigdy nie będzie sam na sam z pacjentką.

Dentysta - co prawda - nie przyznał się do przedstawionych mu w 2018 r. zarzutów przez Iowa Dental Board. W porozumieniu podpisanym w kwietniu 2019 r. Thomas zgodził się jednak zapłacić grzywnę i poddać się pięcioletniemu okresowi próbnemu.

Zarząd IDB twierdził, że Thomas wykazał się niewłaściwym podejściem do kobiet, zachowywał się nieodpowiednio zarówno wobec pacjentek, jak i studentek stomatologii oraz że miał niewłaściwy związek z jedną z pacjentek.

Na stronie lecznicy można m.in. przeczytać „Dr Thomas i jego pracownicy cieszą się z faktu, że ich pacjenci widzą w nich nie tylko usługodawcę dentystycznego, ale także przyjaciół”.

Zarząd IBD, który udziela licencji dentystom, stwierdził również, że Thomas nie podejmował odpowiednich kroków, aby zapobiec infekcjom w gabinecie. Dentysta nie zmieniał wystarczająco często  rękawiczek; niewłaściwie sterował pracą sterylizatorów i nie opracował odpowiedniej polityki dotyczącej usuwania odpadów medycznych i przeterminowanych leków. W ramach ugody Thomas przeszedł kurs kontroli zakażeń i zgodził się na niezależny profesjonalny monitor zasad kontroli procedur w tym względzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta  

POLECAMY W SERWISACH