• 18-latek kradł w krotoszyńskiej drogerii soniczne szczoteczki do zębów
  • Nastolatek wcześniej był zatrzymany pod zarzutem kradzieży gier planszowych i rowerów
  • Złodziej tłumaczył się z kradzieży brakiem pieniędzy  

Kradzież sonicznych szczoteczek do zębów 

Policjanci z wydziału kryminalnego otrzymali zgłoszenie o kradzieży szczoteczek sonicznych, do których dochodziło na terenie drogerii Hebe w Krotoszynie w okresie od 24 marca do 30 marca 2023 roku. Złodziej upodobał sobie wyłącznie szczoteczki soniczne. Brał je z półki i nie płacąc opuszczał sklep. Straty oszacowane zostały na 4,9 tys. zł

Policjanci po przejrzeniu zapisu monitoringu i przesłuchali świadków kradzieży doszli do przekonania, że przestępstwa dopuścił się młody mężczyzna, który już widniał w policyjnej kartotece.  18-letni złodziej trafił już do policyjnego aresztu na początku marca. Wówczas był podejrzany o kradzież gier planszowych.

Po raz kolejny wpadł w ręce policjantów kiedy dokonał kradzieży roweru.

Tym razem okazał się amatorem darmowych szczoteczek sonicznych.

Kradł, bo nie miał pieniędzy

W każdym z opisanych przypadków przyznał się do popełnienia przestępstwa. Twierdził, że dopuścił się kradzieży tych rzeczy, bo nie miał pieniędzy.

Za dokonane kradzieże mężczyzna usłyszał zarzuty. Tłumaczył, że kradnie, żeby zarobić na późniejszej sprzedaży produktów. Kodeks karny za  przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.