• Żółte szczoteczki do zębów są symbolem norweskiego klubu piłkarskiego Bodo/Glimt (Lech Poznań wywalczył z tą drużyną bezbramkowy remis na wyjeździe)
  • Zaczęło się 50 lat temu, gdy szef kibiców norweskiej drużyny zaczął ... dyrygować chóralnymi śpiewami szczoteczką do zębów
  • Norweska firma Jordan (producent szczoteczek do zębów) przekazała kibicom Bodo/Glimt zestaw reklamowych szczoteczek. Od tego czasu żółte szczoteczki królują na trybunach klubu piłkarskiego    

W jakich okolicznościach szczoteczka do zębów stała się emblematem Bodo/Glimt (Żółtej Błyskawicy)? Historia zaczęła się w 1975 r. podczas meczu North Second Division na stadionie Aspmyra, kiedy to Arnulf Bendixen szef klubu kibica – jak zawsze - próbował zorganizować doping, ale nie wychodziło to najlepiej.

Sfrustrowany słabym efektem swoich starań Arnulf Bendixen poprosił o coś co spełniałoby rolę batuty do dyrygowania śpiewem. Jeden  z kibiców wyciągnął z kieszeni … szczoteczkę do zębów.

Tę sytuację obserwował, siedzący na trybunach, przedstawiciel norweskiej firmy Jordan - producenta szczoteczek do zębów. Postanowił sprezentować kibicom kilka reklamowych szczoteczek do zębów o gigantycznych rozmiarach.

W niedługim czasie żółte szczoteczki do zębów stały się symbolem piłkarskiego klubu.

Jordan wprowadził w 2009 r. na rynek specjalną serię szczoteczek do zębów Bodo/Glimt. Początkowo były one dostępne tylko w sklepie klubowym, ale wkrótce trafiły do sprzedaży w całym kraju.

- Jesteśmy bardzo dumni, że szczoteczka do zębów stała się tak silnym symbolem Bodø/Glimt i że zajmuje tak szczególne miejsce w historii klubu - powiedział Tom Pettersen, przedstawiciel firmy Jordan.