• Nadworny dentysta rodziny królewskiej Wielkiej Brytanii zachował rysunki przyszłej królowej Elżbiety II, które wykonała w wieku 12 lat oczekując na wizytę u stomatologa
  • Szkice królowej wystawia na sprzedaż 80-letni syn dentysty Ian Aldred
  • Cena wywoławcza każdego z rysunków ustalona została na 1,0 - 1,5 tys. funtów     

Dentysta zachował rysunki przyszłej królowej Elżbiety II   

Szkice wykonane zostały w 1938 r., gdy 12-letnia przyszła królowa Elżbieta II oczekiwała wraz z księżniczką Małgorzatą (8 lat) na wizytę u dentysty w Londynie. Rysunki zostały pozostawione przez dziewczynki w poczekalni gabinetu stomatologicznego.

Nigdzie wcześniej nie prezentowane rysunki wystawione zostały na sprzedaż przez syna dentysty rodziny królewskiej, Alexandra Aldreda, który leczył uzębienie członków rodziny królewskiej w latach 30. i 40. XX wieku.

Jaka wartość rysunków monarchini

Syn dentysty Ian Aldred powiedział: Mam 80 lat i zdecydowałem, że nadszedł czas, aby sprzedać te rysunki i dać komuś innemu możliwość cieszenia się nimi.  Od najmłodszych lat byłem świadomy, że mój ojciec był kimś więcej niż zwykłym dentystą i miał kilku bardzo znanych pacjentów.

Rysunki królowej Elżbiety II i księżniczki Małgorzaty zostaną sprzedane 27 kwietnia w Cheffins Fine Art Auctioneers w Cambridge. Autentyczność pamiątek po królowej została potwierdzona przez Buckigham Palace. Ich szacunkowa wartość wynosi od 1000 do 1500 funtów.

Co przedstawiają szkice wykonane czarną kredką? Są na nich krzesełka, stoliki, domek, drzewka.

Charles Ashton, szef działu dzieł sztuki w Cheffins, stwierdził, że popularność wszelkich przedmiotów związanych ze zmarłą królową znacznie wzrosła, ponieważ ludzie chcą kolekcjonować przedmioty, które mają silny związek ze zmarłą we wrześniu 2022 r. monarchinią Wielkiej Brytanii.