• Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu, który przypada na 7 października  firma Shiny Smile Veneers wytypowała amerykańskie miasta, w których ludzie najczęściej się uśmiechają
  • Badanie polegało na analizie blisko 15 tys. zdjęć umieszczonych na Instagramie odpowiednio geootagowanych
  • "Najweselsze" miasta to Cincinnati w stanie Ohio, Birmingham w Alabamie i Austin w Teksasie

Miasta uśmiechu. Badanie zdjęć z Instagrama

Wytypowano najbardziej "uśmiechające się" miasta, na podstawie zdjęć umieszczonych na Instagramie. W tym celu  przeanalizowano blisko 15 tys. zdjęć umieszczone na tej popularnej platformie w sierpniu 2022 r. Wybierano te, które przedstawiały uśmiechnięte twarze ludzi, i których geotagowanie wskazywało, że zrobiono je w jednym z 50 największych miast z terenu Stanów Zjednoczonych.

Akceptowano zdjęcia, jeśli zawierały przynajmniej jedną osobę, która wyraźnie się uśmiechała, ukazując zęby lub nie. Badanie wykonała firma Shiny Smile Veneers.

Co druga osoba uśmiechnięta. Cincinnati, Birmingham, Austin

- Najbardziej "uśmiechnięte" miasta w Ameryce to Cincinnati w stanie Ohio, Birmingham w Alabamie i Austin w Teksasie – napisano w podsumowaniu badania.

Z jakim wynikiem? Okazuje się, że w Cincinnati 57,3 proc. użytkowników Instagrama było uśmiechniętych. Na drugim i trzecim miejscu  odpowiednio 53,6 proc. użytkowników w Birmingham i 53,2 proc. w Austin.

Najmniej wesołe twarze widniały w  Baltimore (28,6 proc.), Providence (31 proc.), Detroit (32 proc.).

Co charakterystyczne, te najbardziej uśmiechnięte miasta skoncentrowane są  zarówno na Środkowym Zachodzie, jak i na Wschodnim Wybrzeżu. - Uśmiech jest jedną z rzadkich form uniwersalnej komunikacji. Ważne, aby pozostać uśmiechniętym, bez względu na to, czy twoje miasto znalazło się na liście, czy nie, podsumowali autorzy raportu z Shiny Smile.