• Finalistka konkursu Miss Polonia Agnieszka Sobczyk studiuje stomatologię na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi
  • Wybierając kierunek studiów wiedziałam, że musi on być związany z ludźmi ale powinien też bazować na wiedzy naukowej - powiedziała Agnieszka Sobczyk.

- Uniwersytet Medyczny w Łodzi jest bardzo przyjazny studentom, a ludzie, których tu poznałam, okazali się być naprawdę życzliwi i pomocni – poinformowała w rozmowie z portalem sadeczanin.info finalistka konkursu Miss Polonia Agnieszka Sobczyk.

W jej ocenie stomatologia to dziedzina medycyny, która bardzo prężnie się rozwija. Daje ogromne możliwości rozwoju i samorealizacji.

- Wybierając kierunek studiów wiedziałam, że musi on być związany z ludźmi ale i bazować na wiedzy naukowej. Dodatkowo jest to praca manualna, co sprawia, że zawód ten nigdy nie stanie się monotonny - dodała Agnieszka Sobczyk.

Co ciekawe, z każdym rokiem obserwuje też jak bardzo stan jamy ustnej - w tym zębów, wpływa zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Studiując stomatologię, nauczyłam się patrzeć na człowieka w sposób całościowy, dostrzegając zarówno jego lęki jaki i kompleksy  - skomentowała swój wybór rodzaju studiów rozmówczyni portalu sadeczanin.info.