PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatolog Paula Gorlo pogromczyni rekordów

Autor: miro • Źródło: ms
16-03-2022, 08:19
Stomatolog Paula Gorlo pogromczyni rekordów Stomatolog i sportsmenka Paula Gorlo Fot. Instagram
Stomatolog Paula Gorlo ustanowiła rekord Polski w podciąganiu się na drążku przez minutę, wykonując w tym czasie 29 powtórzeń. Nie jest to pierwszy rekord dentystki w tej aktywności fizycznej.

Rekord w podciąganiu się na drążku przez minutę dentystka ustanowiła 12 marca  na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Paula Gorlo zapowiada pobicie rekordu Guinnessa w tej samej kategorii oraz ustanowienie rekordu Polski w liczbie podciągnięć przez 60 minut.

Przypomnijmy, że dentystka 9 września 2021 r. w Światowy Dzień Podciągania na Drążku stała się właścicielką światowego rekordu w podciąganiu się na drążku w ciągu 24 godzin - 4081 powtórzeń.

W trakcie tak długotrwałej próby sił najbardziej męczące jest zwisanie na drążku, dlatego przyjęto strategię, która pozwoliła skrócić ten etap - Paula Gorlo robiła 3 szybkie podciągnięcia, po czym przez minutę odpoczywała.

Jak się okazało strategia była trafiona i Paula Gorlo  w ciągu 24 godzin wykonała 4081 podciągnięć na drążku bijąc dotychczasowy rekord ustanowiony przez Australijkę  - 3737 powtórzeń.

Paula Gorlo, choć na co dzień zajmuje się stomatologią, od wielu lat uprawia górską wspinaczkę, a od jakiegoś czasu także kalistenikę (trening oporowy z wykorzystaniem wyłącznie masy własnego ciała). Na pomysł bicia rekordu w podciąganiu się na drążku wpadła po przeczytaniu artykułu o rekordzistach świata w konkurencjach związanych z tą dyscypliną.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   sport  

POLECAMY W SERWISACH