Krótki film wywołał masę pytań. Wszystko zaczęło się od użytkownika o nazwisku „cianmcbrien”, który na platformie Tik Tok wyjaśnia, że odkrył, iż dentyści mogą rozpoznać, czy pacjent ostatnio uprawiał seks oralny.

Szybko odpowiedział jeden z dentystów – także użytkownik platformy Tik Tok, oświadczając, że jest w tym nieco prawdy. Chodzi o wybroczyny na podniebieniu, które można zobaczyć podczas uważnej obserwacji jamy ustnej. Wybroczyny - małe czerwone lub fioletowe plamki, spowodowane są niewielkim krwawieniem z pękniętych naczyń włosowatych.

Pamiętać należy, że ten typ zmiany niekoniecznie musi być spowodowany nadmiernym upodobaniem do seksu oralnego. W rzeczywistości może się zdarzyć, że przyczyną zmian jest niedobór żelaza lub infekcje.

Sprawa epatowała opinię publiczną już kilka lat temu, wówczas to 47-letni mężczyzna udał się do dentysty na rutynową wizytę, podczas której dowiedział się, że ma uszkodzone podniebienie miękkie. Pacjent nie zauważył problemu, dopóki nie zostało mu to zakomunikowane przez dentystę. Ostatecznie dentysta ustalił po rozmowie z pacjentem, że zmiany wynikały z uprawiania seksu oralnego.