PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Sprawdzą zęby w Noc Muzeów

katkiel
16-05-2014, 10:43
Sprawdzą zęby w Noc Muzeów Sprawdzą zęby w Noc Muzeów (źródło: UMB)
Czy można zrobić przegląd jamy ustnej w Noc Muzeów? Owszem. W Białymstoku na pacjentów czekają młodzi lekarze dentyści z Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii.

17 maja w całej Polsce muzea będą otwarte do późnych godzin nocnych. Atrakcje czekają również, dla tych białostocczan, który chcą przekonać się jak w blasku księżyca wyglądają zakamarki Uniwersytetu Medycznego.

Od godziny 18 do północy otwarte dla zwiedzających będą podwoje Pałacu Branickich oraz Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, które mieszczą się na terenie UMB. To właśnie w muzeum młodzi dentyści z białostockiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii będą przeprowadzać przeglądy profilaktyczne. Akcja nosi tytuł: Z wizytą u stomatologa. Historia i współczesność.

Przeglądy będą odbywać się w wyjątkowej scenerii. Na wyposażeniu ekspozycji jest wiele zabytkowych urządzeń stomatologicznych. W gabinecie dentystycznym znajdują się narzędzia jakimi posługiwał się stomatolog w okresie międzywojennym, a także oryginalne fotele oraz wiertarki stomatologiczne. Każdego roku muzeum zaprasza na stomatologiczną podróż w czasie dzieci z Białegostoku.

Wstęp do Muzeum oraz przegląd są bezpłatne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH