PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Spadek w dochodach Wróżki Zębuszki

Autor: nieck • Źródło: en
27-02-2019, 11:53
Spadek w dochodach Wróżki Zębuszki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
"Detaliczna" cena utraconego mleczaka obniżyła się o całe pół dolara (dane z USA za 2018 r.).

Czasy są ciężkie, nawet dla Wróżki Zębuszki. Trudno więc się spodziewać, że wróżka będzie szastać groszem. Według danych zebranych przez firmę ubezpieczeniową Delta Dental w trakcie badania zatytułowanego - 2019 Original Tooth Fairy Poll - w 2018 r. cena płacona za mleczaka spadła o 43 centy do 3, 7 dolara.

Wyraźnie zarysował się także trend różnicowania kosztów pierwszego utraconego zęba i kolejnych zębów mlecznych. Okazuje się bowiem, że za pierwszy Wróżka Zębuszka płaciła aż 4, 96 dolara, czyli całe 1, 26 dolara więcej niż za drugi czy trzeci (choć wydawało by się, że są to nadal ważne wydarzenia w życiu dziecka).

Delta Dental śledzi "rynek mleczaków" od 20 lat. Z przygotowanego przez firmę raportu wynika, że o ile wartość utraconego zęba obniża się w ostatnim okresie, to i tak jest znacząco wyższa niż na przykład w 1998 r., gdy średnia krajowa za jeden ząb wynosiła zaledwie 1, 30 dolara.

Firma uważa, że jej badanie jest świetnym wskaźnikiem ogólnego stanu gospodarki amerykańskiej. Bo jak nie wyciągać takich wniosków skoro S&P 500, czyli indeks giełdowy, w skład którego wchodzi 500 przedsiębiorstw o największej kapitalizacji, notowanych na nowojorskiej giełdzie, także w ciągu ostatniego roku spadł o blisko 3 proc. 

Badanie prowadzono na reprezentacyjnej próbie 1 058 rodziców i ich dzieci w wieku 6-12 lat.

Więcej: Co mówić pacjentom o wyrzynaniu się zębów
Mleczaki niezawodnym dostawcą komórek macierzystych

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zęby mleczne   dziecko_u_stomatologa  

POLECAMY W SERWISACH