PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Śmierć w wyniku przedawkowania leków przeciwbólowych z obawy przed wizytą u dentysty

en
24-01-2021, 09:00
Śmierć w wyniku przedawkowania leków przeciwbólowych z obawy przed wizytą u dentysty Przedawkowanie leków przeciwbólowych powodem śmierci (fot. pixabay)
Kobieta, cierpiąca z powodu bólu wywołanego ropniem w jamie ustnej, zmarła po przedawkowaniu leków przeciwbólowych. Leczyła się sama z obawy przed zakażeniem się koronawirusem u dentysty.

Mieszkanka  Winsfordu w Wielkiej Brytanii została znaleziona martwa w swojej sypialni. Policja prowadziła dochodzenie, by wykluczyć samobójstwo. W ciągu ostatnich godzin życia kobieta wysłała do swojego byłego partnera sms-a ze zdjęciem leków, jakie miała zamiar przyjąć.

Na kilka dni przed śmiercią kobiecie zaczął dokuczać ropień w jamie ustnej, jednak zbyt obawiała się zakażenia koronawirusem u dentysty, by szukać fachowej pomocy. Była przekonana, że jeśli zachoruje na COVID-19, to chorować będzie ciężko, gdyż wielokrotnie była już w szpitalu z powodu wirusowego zapalenia wątroby i zapalenia płuc, przechodziła też sepsę.  

Próbowała sobie pomóc zażywając leki przeciwbólowe i smarując chore miejsce maścią z kurkumą domowej roboty. Najprawdopodobniej przyjęła nieświadomie zbyt dużą dawkę leków, co skończyło się tragicznie.

Więcej: thesun.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ból zęba   dentofobia   pacjent  

POLECAMY W SERWISACH