PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Single: zęby ważniejsze na randce od ubrania i włosów

28-05-2013, 00:01
Single: zęby ważniejsze na randce od ubrania i włosów (fot. sxc.hu)
Single: zęby ważniejsze na randce od ubrania i włosów (fot. sxc.hu)
Na pierwszej randce możesz być rozczochrana, nieumalowana i bez tipsów, ale koniecznie musisz mieć idealnie białe zęby. Według sondażu przeprowadzonego przez portal randkowy Match.com to właśnie uśmiech jest tym elementem, na który mężczyźni zwracają szczególną uwagę na pierwszej randce. Istotny jest on aż dla 58 proc. mężczyzn. Żeby jednak było fair, ta sama zasada dotyczy facetów. Zdrowe i białe zęby u pana idealnego ważne są dla 71 proc. kobiet.  W obu przypadkach są one nawet ważniejsze od fryzury, ubrania i seksownych tatuaży.

Nie zagląda się darowanej randce w zęby? No może nie zawsze. Jak pokazują wyniki ostatniej sondy jednego z największych serwisów randkowych Match.com zęby odgrywają najważniejszą rolę w pierwszej ocenie, jaką wystawia potencjalny partner lub partnerka. Ważny jest zarówno kolor zębów, jak również i ich zdrowie.

Dopiero na dalszy plan spychane są takie elementy, jak słownictwo -  istotne dla 55 proc. mężczyzn i 67 proc. kobiet oraz to, w co się ubierzemy na pierwszą randkę. Strój partnera lub partnerki ważny jest dla 58 proc. kobiet i 45 proc. mężczyzn. Ci ostatni wyżej od sukienki i butów na niebotycznym obcasie cenią sobie jedynie fryzurę partnerki. Zwraca na nią szczególną uwagę  51 proc. panów wynika z sondy Match.com.

Skąd więc taka wysoka pozycja uśmiechu, skoro wszystkie randkowe wysiłki zawsze koncertują się na tym, co założyć na siebie i czy mam dobrą fryzurę? Otóż według portalu Match.com wśród swoistych must have randkowego partnera priorytetem jest poczucie humoru. Cenione jest ono bardziej niż podzielanie tych samych poglądów i wartości, czy swoboda komunikacji potrzeb. Poczucie humoru ważne jest  dla 58 proc. kobiet i 37 proc. mężczyzn.  Bez niego randka może okazać się klapą.

Jeśli nie mamy się, czym uśmiechać, nie uśmiechamy się, nawet na randce. Jesteśmy wtedy odbierani, jako ludzie ponurzy lub śmiertelnie nudni, wywieramy złe wrażenie. Zdrowy i naturalny uśmiech z kolei pokazuje naszą otwartość, sprzyja nawiązaniu relacji i rozmowie. Inna kwestia to ocena naszych zębów przez partnerkę lub partnera. Widok pożółkłych zębów lub z ubytkami może sprawić, że zostaniemy odebrani, jako osoba niedbająca o siebie i niestosująca się do prostych zasad higieny mówi stomatolog dr n. med. Mariusz Duda z Duda Clinic Implantologia i Stomatologia Estetyczna.

Czytaj także:

Czerwona kartka za wybielanie zębów uwaga na nadtlenek wodoru

USA: wybielanie zębów tylko przez profesjonalistów

Akcja CED w sprawie wybielania zębów

Więzienie za wybielanie zębów

Pasta wybielająca, pastą placebo?

Oceniamy atrakcyjność i zdrowie

Nic więc dziwnego, że coraz popularniejsze staje się wybielanie zębów, nawet tuż przed randką. Świetnie sprawdzają się przy tym ekspresowe metody wybielania, które pozwalają usunąć przebarwienia z kawy, jedzenia i papierosów w zaledwie 30 minut, czyli tyle ile zajmuje wizyta u fryzjera i manicurzystki.

SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   wybielanie zębów  

POLECAMY W SERWISACH