PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Sezon na śluby i wybielanie trwa

02-07-2013, 00:01
Sezon ślubny i wybielanie w parze (fot. Fotolia/PTWP)
Sezon ślubny i wybielanie w parze (fot. Fotolia/PTWP)
Moda na stomatologię ślubną, wywołana na świecie przez księżną Kate, dotarła już także do Polski. W Katowicach można skorzystać z profesjonalnych usług specjalisty: wedding smile concierge, czyli zębowo-weselnego doradcy.

Stomatologia przedślubna staje się coraz modniejsza. Przyszłe panny młode w ekspresowym tempie chcą mieć równe i białe zęby. Nie wyobrażają sobie, aby iść do ołtarza z diastemą, czy przebarwieniem. Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszli specjaliści z katowickiego gabinetu Dentim Clinic, gdzie panny młode znajdą wsparcie wedding smile concierge osoby, która pomoże zaplanować nowy uśmiech z uwzględnieniem koloru ust, rysów twarzy, karnacji, a nawet odcienia sukni ślubnej.

Efekt księżnej Kate

Od niedawna jedną z obowiązkowych  pozycji każdego weselnego planowania, obok siłowni i dietetyka, jest wizyta u stomatologa. Polki coraz chętniej oddają organizację wesela w ręce specjalistów, skupiając się na przedweselnej metamorfozie. Jak informuje American Academy of Cosmetic Dentistry, popularnością cieszą się zabiegi stomatologii estetycznej i ortodoncja, a numerem 1 jest wybielanie. To efekt mody jaką dwa lata temu zapoczątkowała Kate Middleton: kilka miesięcy przed weselem księżna spędziła u pioniera ortodoncji Didiera Fillion wiele godzin, prostując zęby, a następnie wybielając je. Od tamtego czasu na całym świecie zapanowała moda na leczenie zębów przed ślubem.

Ten trend właśnie dociera także do Polski. Co bardziej zapobiegliwe panny młode nad uśmiechem zaczynają pracę nawet rok przed ślubem. - Wśród panien młodych popularne są całkowite metamorfozy uśmiechu przy pomocy licówek, które zmieniają kształt i kolor zębów. W ten sposób usuwa się przerwy między zębami, wydłuża je, tworzy nową, atrakcyjną symetrię uśmiechu - mówi lek. stom. Wojciech Faferko z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic w Katowicach. - Jeśli wesele planowane jest z ponad rocznym wyprzedzeniem, często panny młode decydują się na leczenie ortodontyczne, prostujące zęby przy pomocy aparatów kosmetycznych. Hitem jest wybielanie zębów, które usuwa przebarwienia i rozjaśnia zęby, tak aby pasowały one do całej weselnej oprawy dodaje.

Wedding smile concierge

Żeby pomóc pannom młodym odnaleźć się w rozwiązaniach, jakie dostępne są w gabinetach stomatologicznych katowickie Dentim Clinic zatrudniło wedding smile concierge. To osoba przy pomocy, której panna młoda będzie mogła zaplanować  przedślubne leczenie, dobrać odpowiednie rozwiązanie, a nawet poradzić się odnośnie koloru zębów. - To nic innego jak stomatologiczny opiekun panny młodej, którego zadaniem jest wspólne zaplanowanie z nią leczenia oraz czuwanie nad terminarzem wizyt. Concierge przeprowadza także wstępną rozmowę z panną młodą, poznając jej oczekiwania dotyczące efektu końcowego, przygotowuje plan leczenia z uwzględnieniem czasu do wesela oraz rozwiązań, które możemy w nim zastosować, aby poprawić uśmiech wyjaśnia dr Fąferko. Usługa taka jest katowickim gabinecie dostępna od początku czerwca i już cieszy się sporym powodzeniem. Usługa, podobnie jak konsultacja, jest bezpłatna, pacjent płaci jedynie za wykonany zabieg.

SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   wybielanie   wedding smile concierge  

POLECAMY W SERWISACH