PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Rodzice płacą coraz więcej za mleczaki. Cennik Wróżki Zębuszki mocno w górę

Autor: nieck • Źródło: DrBicuspid.com/infoDENT24.pl
31-08-2022, 14:00
Rodzice płacą coraz więcej za mleczaki. Cennik Wróżki Zębuszki mocno w górę Ponad 25 zł płacą rodzice za utracony mleczak Fot. Shutterstock
Cena, jaką rodzice płacą swoim pociechom za utracony ząb mleczny, poszła w górę. Notowania wartości wypadających mleczaków prowadzone od ponad 20 lat. W 2022 r. cena wynosi średnio 25,5 zł.
  • Amerykańskie maluchy dostają obecnie od Wróżki Zębuszki średnio 5,36 dolara za mleczaka
  • Wróżka Zębuszka jest w tym roku wyjątkowo hojna, płacąc dzieciom za zęby mleczne najwyższe stawki od ponad 20 lat
  • Ceny mleczaków kształtowane są zgodnie z zachowaniem indeksu S&P 500

Mleczak, jako to dobra inwestycja

Wróżka Zębuszka to jeden z najskuteczniejszych sposobów uczenia dzieci znaczenia zdrowia jamy ustnej. Zabawa, która towarzyszy każdemu utraconemu zębowi, bardzo je angażuje i zachęca maluchy do codziennej dbałości o higienę

W Stanach Zjednoczonych nawet ustanowiono Narodowy Dzień Wróżki Zębuszki, a przy jego okazji prowadzone są sondaże, jakie ile amerykańscy rodzice gotowi są zapłacić za wypadający mleczak.

Wyjątkowo cenne mleczaki w 2022 r.

Wyniki z 2022 r. wskazują, że Wróżka Zębuszka zostawia pod poduszką średnio 5,36 dolara, znacznie więcej niż w  2021 r. (4,70 dolara) i  2020 r. (4,03 dolara).

Wartość utraconego zęba dziecka w 2022 r. jest ponad czterokrotnie większa od średniej kwoty płaconej gdy zaczynano prowadzić  sondaż w 2001 r. - kiedy rodzice płacili 1,30 dolara za mleczak.

Wskaźnik Tooth Fairy Index dowodzi, że wartość utraconego zęba ściśle koreluje z zachowaniem indeksu S&P 500. Tak było przez 17 z ostatnich 20 lat, potwierdzając, że sondaż Tooth Fairy Poll jest dobrym barometrem wskazującym ogólny kierunek gospodarki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zęby   zęby mleczne  

POLECAMY W SERWISACH