• Amerykańskie maluchy dostają obecnie od Wróżki Zębuszki średnio 5,36 dolara za mleczaka
  • Wróżka Zębuszka jest w tym roku wyjątkowo hojna, płacąc dzieciom za zęby mleczne najwyższe stawki od ponad 20 lat
  • Ceny mleczaków kształtowane są zgodnie z zachowaniem indeksu S&P 500

Mleczak, jako to dobra inwestycja

Wróżka Zębuszka to jeden z najskuteczniejszych sposobów uczenia dzieci znaczenia zdrowia jamy ustnej. Zabawa, która towarzyszy każdemu utraconemu zębowi, bardzo je angażuje i zachęca maluchy do codziennej dbałości o higienę

W Stanach Zjednoczonych nawet ustanowiono Narodowy Dzień Wróżki Zębuszki, a przy jego okazji prowadzone są sondaże, jakie ile amerykańscy rodzice gotowi są zapłacić za wypadający mleczak.

Wyjątkowo cenne mleczaki w 2022 r.

Wyniki z 2022 r. wskazują, że Wróżka Zębuszka zostawia pod poduszką średnio 5,36 dolara, znacznie więcej niż w  2021 r. (4,70 dolara) i  2020 r. (4,03 dolara).

Wartość utraconego zęba dziecka w 2022 r. jest ponad czterokrotnie większa od średniej kwoty płaconej gdy zaczynano prowadzić  sondaż w 2001 r. - kiedy rodzice płacili 1,30 dolara za mleczak.

Wskaźnik Tooth Fairy Index dowodzi, że wartość utraconego zęba ściśle koreluje z zachowaniem indeksu S&P 500. Tak było przez 17 z ostatnich 20 lat, potwierdzając, że sondaż Tooth Fairy Poll jest dobrym barometrem wskazującym ogólny kierunek gospodarki.