PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Reelekcja Baracka Obamy zaszkodzi dentystom?

Autor: Mirosław Stańczyk
03-11-2012, 05:30
Co będzie z opieką stomatologiczną w USA po wyborach prezydenckich? (źródło: pixmac.pl)
Co będzie z opieką stomatologiczną w USA po wyborach prezydenckich? (źródło: pixmac.pl)
Amerykański portal "The Wealthly Dentist" zapytał swoich użytkowników o preferencje wyborcze. 

Choć ankietowani nie odpowiadali bezpośrednio, na kogo zagłosują, wyniki nie pozostawiają złudzeń

Aż 77 proc. respondentów uważa, że ponowny wybór Baracka Obamy na prezydenta USA zaszkodzi praktykom stomatologicznym. Natomiast 72 proc. dentystów jest przekonanych, że zwycięstwo Mitta Romneya może im przynieść korzyści.

Dentyści murem za Romneyem?

Co piąty ankietowany uważa, że reelekcja Baracka Obamy nic nie zmieni, prawie tyle samo uważa, że stomatologiczne status quo zostanie zachowane po zaprzysiężeniu Romneya. Tylko 7 proc. respondentów uważa, że wybór Republikanina może zaszkodzić ich zawodowi.

Argumenty polityczne głosujących w ankiecie dentystów są spójne z ogólnonarodową dyskusją o przyszłości opieki zdrowotnej w USA. Czytając komentarze nie trudno zauważyć, że stomatolodzy mocno stoją po obu stronach barykady. Ci, którzy popierają Romneya wierzą, że zatrzyma wróżoną recesję, a co odważniejsi, że otworzy on nowe możliwości dla biznesu stomatologicznego. Są przy tym przekonani, że ponowny wybór Baracka Obamy jest równoznaczny z podniesieniem podatków a tym samym zubożeniem pacjentów.

Wybory nic nie zmienią

Zwolennicy Baracka Obamy wytykają Romneyowi braki w programie opieki medycznej, który wprowadził w macierzystym stanie Massachusetts. Nie brakuje również głosów, że niezależnie od wyborów, dentyści powinni przygotować się na najgorsze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH