PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

PTSS i IFMSA dla najmłodszych

12-04-2013, 00:01
PTSS i IFMSA dla najmłodszych
PTSS i IFMSA dla najmłodszych
13 i 14 kwietnia w Galerii Handlowej Kraków Plaza, odbędą się bezpłatne profilaktyczne badania przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Organizatorami akcji  "Kraina Zdrowego Misia" są IFMSA - Poland z oddziałem w Krakowie oraz Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii.

Od południa do godziny 18 specjalnie przygotowani do pracy z dziećmi wolontariusze oferować będą darmowe, profilaktyczne badania i zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Dzieci będą miały okazję między innymi nauczyć się jak prawidłowo szczotkować zęby, a w formie gier i zabaw zapoznają się z pierwszą wizytą u dentysty. Dodatkowo przewidziane są zajęcia edukacyjne dla rodziców z zakresu profilaktyki próchnicy oraz higieny jamy ustnej ich dzieci.

W ramach akcji, planowane są także profilaktyczne badanie ostrości wzroku, badania logopedyczne, a także badania postawy i właściwego rozwoju. Oprócz tego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych: edukacyjne zabawy plastyczne i ruchowe, wspólne czytanie bajek, konkursy z nagrodami i wiele innych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   PTSS   IFMSA  

POLECAMY W SERWISACH