• Tysiące past, szczoteczek do zębów, atrybutów do higieny jamy ustnej oraz maseczek ochronnych zostało w bardzo krótkim czasie zebranych przez PTS.
  • Partnerzy Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego wzięli udział w zbiórce charytatywnej w ramach pomocy dla uchodźców z Ukrainy. 

- Dziękujemy wszystkim podmiotom, które odpowiedziały na nasz ubiegłotygodniowy apel i przekazały ogromne ilości produktów do codziennej higieny jamy ustnej. Produkty te, zostały już podzielone na mniejsze partie przez pracowników biura PTS i przygotowane na tę chwilę do wysyłki w kilkanaście miejsc w Polsce przekazał – Piotr Flejszar, dyrektor biura Zarządu Głównego PTS.

PTS pomaga uchodźcom z Ukrainy

W pierwszej kolejności zebrane przedmioty będą przekazane do  organizacji  pozarządowych, które zgłosiły się do PTS z prośbą o wsparcie. Poza tym będą one też wysyłane w odpowiedzi na  apele pojawiające się w mediach społecznościowych.

Na przykład 23 marca 2022 r. do PTS dotarła wiadomość, że w punkcie recepcyjnym na Dworcu Centralnym w Warszawie brakuje past do zębów i jeszcze wieczorem tego samego dnia pasty zostały dostarczone do potrzebujących przez przedstawicieli PTS-u.

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne zachęca wszystkich chętnych do wspierania akcji zbiórki środków do higieny jamy ustnej, ponieważ bieżące potrzeby są ogromne.