PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Przemyślenia amerykańskiego dentysty

21-05-2013, 00:01
Przemyślenia amerykańskiego dentysty (foto: sxc.hu)
Przemyślenia amerykańskiego dentysty (foto: sxc.hu)
Magazyn "Readers Digest" zebrał opinie amerykańskich lekarzy dentystów, którzy komentują najczęstsze zachowania osób odwiedzających gabinety stomatologiczne oraz podają rady na co należałoby zwracać uwagę przy prowadzeniu praktyki dentystycznej.

Pacjenci, odwiedzający gabinet dentysty, zwracają uwagę na szczegóły, ktorych właściciel praktyki nie zauważa. Takim szczegółem są czasopisma w poczekalni. Zawsze muszą być aktualne i w dodatku nie mogą nosić znamion wielokrotnego przeglądania.

Michael Alkon, Doctor of Dental Medicine (DMD)

***

Przy pierwszym poznaniu najbaczniejszą uwagę zwraca się na oczy napotkanej osoby, później na jej zęby, a w trzeciej kolejności na włosy. Tymczasem każdy wydaje zdecydowanie więcej pieniędzy na utrzmanie w porządku fryzury niż uzębienia.

Damian Dachowski (DMD), Horsham, Pennsylvania

***

Wielu pacjentów przychodzi ze zdjęciem uznanego artysty, którego są wielbicielem, w celu pokazania, jakiego efektu oczekiwaliby, patrząc we własne odbicie w lusterku. Z reguły taka decyzja nie jest do zaakceptowania. Nie każdy kształt twarzy nadaje się do wybranego typu uzebienia. Do większości pacjentów nie trafiają jednak merytoryczne argumenty i ludzie tacy zmieniają lekarza, aż natrafią na tego, który zaakceptuje ich oczekiwania.

Jay Grossman, Doctor of Dental Surgery (DDS)

***

To my lekarze mówimy rodzicom, że zgubny wpływ na uzębienie małych dzieci może mieć zbyt częste ssanie smoczka, szczególnie spanie z nim. Przez lata prowadzenia praktyki dentystycznej nie zauwazyłem jednak niebezpiecznej zależności.

Winifred J. Booker (DDS), Owings Mills, Maryland

 
Patrz także: Co jeść i pić ze szczoteczką do zębów w ręku

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   badanie opinii publicznej  

POLECAMY W SERWISACH