PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Proteza zębowa wróciła po 11 latach do właściciela

Autor: nieck • Źródło: en
12-02-2022, 08:25
Proteza zębowa wróciła po 11 latach do właściciela Badania genetyczne doprowadziły do właściciela zgubionej protezy Fot. Unsplash
Brytyjczyk odzyskał protezę zębową, którą zgubił przed 11 laty podczas mocno zakrapianej imprezy na wakacjach w Hiszpanii.

Utrata protezy, w przypadku 63-letniego Paula Bishopa była bezpośrednim skutkiem nieumiarkowania w piciu cydru. Działo się to w kurorcie hiszpańskim, do którego Brytyjczyk udał się na urlop 11 lat temu.

Zbyt duża ilość alkoholu wypita w zbyt krótkim czasie wywołała torsje.  Bishop "jak przez mgłę" pamięta, że wymiotował do kosza na śmieci. Powrót do tego miejsca po wytrzeźwieniu nie zaowocował odnalezieniem zguby.  

To co najdziwniejsze wydarzyło się znacznie później. Proteza została znaleziona na wysypisku śmieci, a pobrane z niej ślady DNA posłużyły do .... wytropienia właściciela w Stalybridge w okolicy  Manchesteru. Po 11 latach Bishop otrzymał swoją sztuczną szczękę pocztą z listem wyjaśniającym jak przeprowadzono proces odnalezienia Paula Bishopa. Nie podano jednak przyczyny przeprowadzenia tak skomplikowanego dochodzenia.  

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Protetyka   proteza zębowa   zęby seniorów  

POLECAMY W SERWISACH