PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prosta metoda gdy pacjent nie współpracuje

Autor: miro • Źródło: ms
26-10-2021, 09:30
Prosta metoda gdy pacjent nie współpracuje Dziecko u dentysty - trudny pacjent (fot. Shutterstock)
Niektórzy dentyści używają mało znanej techniki, aby uspokoić rozhisteryzowane dziecko - używają do tego rąk. Technika ta nie jest nauczana w szkołach stomatologicznych, ale część dentystów uważa, że w niektórych sytuacjach użycie rąk jest pomocne.

Emily 9-letnia córka Tracy Sikes była leczona w Pediatric Dentistry & Orthodontics w Wirginii przy Hull Street Road. Tracy Sikes powiedziała, że jej córka wyszła z gabinetu dentystycznego zrozpaczona, opuchnięta i obolała.

- Była bardzo zdenerwowana i płakała – powiedział Sikes.

Matka przyznaje, że leczenie stomatologiczne dzieci nie zawsze należy do przyjemnych zajęć. Jej córka płakała i krzyczała, ponieważ bolało ją, gdy dentysta użył wiertła.

Jednak to, co Emily opowiedziała o tym, jak dentysta, dr Steven Lubbe, radził sobie z jej bólem i strachem, wprawiło mamę w osłupienie.

- Córka powiedziała mi, że dentysta zatkał jej usta dłonią, pochylił się i kazał jej przestać płakać – powiedziała Sikes. - Kiedy słyszę, że dorosły mężczyzna zatyka usta ręką dziecku, gdy te cierpi i jest zdenerwowane, to oczywiście wydobywa we mnie mamę "niedźwiedzia". Tak tego z pewnością nie zostawię – zapewniła kobieta.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia dziecięca   trudny pacjent  

POLECAMY W SERWISACH