Prof. Marzena Dominiak dobrze czuje się w rodzinnym gronie. Co do zainteresowań pozazawodowych, to koncentrują się one na muzyce poważnej.

- Uwielbiam operę, chętnie chodzę na koncerty do filharmonii. Moim marzeniem jest zagranie koncertu fortepianowego – zwierzyła się prof. Marzena Dominiak. Uczona nie zdradziła jednak co to miałby być za koncert i czy będzie czyniła intensywne przygotowania, aby do takiej próby doszło.

Czasu na spełnienie muzycznych zainteresowań Dolnoślązaczka 2020 r. nie ma zbyt dużo zważywszy, że pełni wiele odpowiedzialnych funkcji. Jest prorektorem Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, kierownikiem Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej UM we Wrocławiu, prezydentem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, członkinią Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej FDI, właścicielką kliniki stomatologicznej DUO-Med.

Praca zawodowa na najwyższych obrotach nie przeszkadza prof. Marzenie Dominiak zaznawania sportowych wrażeń i to tych uznawanych – jeśli nie jako ekstremalne, to na pewno wymagające wysokiej sprawności fizycznej i dużej odwagi.

- Lubię podróżować, robić zdjęcia, a mój wypoczynek - aby był wypoczynkiem - musi być aktywny: jazda na nartach, surfing, kitesurfing to pasje wywodzące się z uprawiania sportów wodnych, uwielbiam pływanie – zdradza prof. Marzena Dominiak.

Kontuzja uniemożliwiła uczonej kontynuowanie narciarstwa zjazdowego, jednak być może to co niedozwolone przeobrazi się w uprawianie biegów narciarskich.

Co jeszcze? Prof. Marzena Dominiak, jest rodowitą wrocławianką, od dzieciństwa zauroczył ją Dolny Śląsk, stara się odwiedzać okoliczne zamki, poznawać ich historię, wie, że na eksplorację czeka jeszcze wiele nieodkrytych przez nią zabytków.