• Jest wakat na stanowisku lekarza dentysty na Wyspie Wniebowstąpienia na południowym Atlantyku
  • Kontrakt ma być zawarty na dwa lata
  • Oferta wymaga brytyjskiego prawa wykonywania zawodu lekarza dentysty

Praca dla dentysty szukającego radykalnej odmiany

Umowa ma być zawarta na dwa lata. Od kandydatów wymagane są tytuł zawodowy lekarza dentysty i prawo wykonywania zawodu (brytyjskie).

Poza wynagrodzeniem na poziomie 70 tys. funtów wśród benefitów wymieniane są bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie oraz bezpłatne media.

Kandydat, który pozytywnie przejdzie rekrutację będzie miał także pokryte koszty przelotu na Wyspę Wniebowstąpienia i po zakończeniu kontraktu także  lotu powrotnego.

Początek pracy w połowie lipca 2022 r.

Gdzie jest Wyspa Wniebowstąpienia?

Wyspa Wniebowstąpienia znajduje się ok. 1,6 km od wybrzeża Afryki. Wchodzi w skład terytoriów zależnych od Wielkiej Brytanii. 

Sama wyspa jest wierzchołkiem podwodnego wulkanu, panuje tam klimat półpustynny, ze średnią temperaturą  22 - 27 st. Celsjusza. Dotarcie na wyspę, w charakterze turysty nie jest proste: należy z dużym wyprzedzeniem uzyskać rządowe pozwolenie i liczyć na wolne miejsca  na pokładzie samolotu wojskowego RAF.

Głównymi atrakcjami tego miejsca są wędrówki przyrodnicze, wędkarstwo i golf. Przez wiele lat funkcjonowała tam baza NASA, którą  przejęła  Europejska Agencja Kosmiczna. Obecnie zamieszkuje wyspę blisko 800 ludzi. Są to głównie  pracownicy stacji i ich rodziny.