PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Polskie przedszkolaki pobiły Rekord Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów

Autor: szaft • Źródło: szaft
30-09-2014, 12:33
Polskie przedszkolaki pobiły Rekord Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów Rekord Guinnessa w jednoczesnym myciu zębów należy do polskich przedszkolaków
Rekord Guinnessa w liczbie osób jednocześnie szczotkujących zęby od 30 września 2014 r. należy do Polski. W całym kraju w biciu rekordu wzięło udział ponad 250 tys. przedszkolaków. Wydarzenie zorganizowała Akademia Aquafresh.

Pierwsze dane (z godz. 12.30) podane przez Akademię Aquafresh mówą o 257 500 dzieciach, które ustanowiły rekord. Liczba ta może wzrosnąć nawet do ponad 300 tys. (wyniki będą aktualizowane). 

Rekord ustanawiały dzieci zebrane w polskich przedszkolach (ok. 4 tys.) w całym kraju oraz w kilku galeriach handlowych. Relację na żywo można było śledzić na portalu You Tube. Maluchy szczotkowały zęby przez dwie minuty. Biciu rekordu przyglądali się komisarze Rekordu Guinnessa. Jak informują organizatorzy, każde dziecko otrzyma certyfikat potwierdzający udział w ustanowieniu rekordu. .

Do tej pory rekord należał do mieszkańców Indii, którzy ustanowili go 7 lat temu. Wtedy to zęby szorowało w 380 miejscach w sumie 170 tys. osób.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH