PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Policja zatrzymała Ukraińca, który leczył zęby bez uprawnień

szaft
27-09-2013, 08:42
Policja zatrzymała Ukraińca, który leczył zęby bez uprawnień W takich warunkach leczył "dentysta" z Ukrainy (fot. KPP w Bolesławcu)
Policjanci z Bolesławca (woj. dolnośląskie) zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzanego o leczenie zębów bez uprawnień. Fałszywy stomatolog działał na terenie powiatu bolesławieckiego. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Nie pierwsza to taka historia i zapewnie nie ostatnia. Przyznamy jednak, że nielegalne udzielanie świadczeń dentystycznych, kojarzy nam się bardziej ze ścianą wschodnią, ewentualnie południową Polską, a nie Dolnym Śląskiem. 

Tymczasem policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że na terenie powiatu bolesławieckiego jest gabinet, w którym zęby leczy mężczyzna nie będący stomatologiem. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 49-letniego obywatela Ukrainy, który przyznał się do pełnienia praktyki stomatologicznej i protetycznej bez wymaganych uprawnień oraz zezwoleń.

- Mężczyzna wyjaśnił, że działalność w Polsce rozpoczął od usług protetycznych, na prowadzenie których też nie ma uprawnień. Jednak, gdy jeden z klientów zapytał czy również wyleczy mu zęby, podejrzany bez wahania podjął się zadania, na które był przygotowany, ponieważ posiadał materiał do wykonania plomb i znieczulania - informuje policja.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności związane z tą sprawą.

Mężczyźnie za przestępstwa, o które jest podejrzany, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źódło: KPP w Bolesławcu

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH