PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pokażę Wam, jak o zęby dbam!

Autor: miro • Źródło: ms
29-06-2020, 11:18
Pokażę Wam, jak o zęby dbam! Pokażę Wam, jak o zęby dbam!”
Tematem konkursu „Pokażę Wam, jak o zęby dbam!” była praca plastyczna ukazująca wszelkie sposoby na zachowanie zdrowia jamy ustnej. Wszystkie dzieła ocenione zostały pod kątem zgodności pracy z tematem oraz walorów plastycznych. W konkursie  wzięło udział 113 dzieci.

Organizatorem wojewódzkiego konkursu plastycznego pod hasłem „Pokażę wam, jak o zęby dbam!” jest Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie.

Konkurs zorganizowany został w ramach akcji profilaktyki zdrowia jamy ustnej i zapobiegania próchnicy wśród dzieci uczęszczających do szkół podstawowych i przedszkoli w województwie zachodniopomorskim, a także pozostających w domach w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w kraju.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych:
a) 5-6 lat – dzieci z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych;
b) 7-10 lat- dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

Celem głównym konkursu jest wzmocnienie roli dziecka w kształtowaniu zdrowia jamy ustnej:
a) zwiększenie świadomości dzieci dotyczącej konieczności codziennej, systematycznej dbałości o zdrowie jamy ustnej i zębów,
b) utrwalenie wiedzy dzieci na temat podstawowych zasad profilaktyki próchnicy, c) popularyzacja treści profilaktycznych związanych ze zdrowiem jamy ustnej u dzieci w formie artystycznej.

W konkursie wzięło udział 51 przedszkolaków (5-6 lat) a w starszej kategorii wiekowej (7-10 lat) rywalizowało 62 dzieci.

W kategorii 5-6 lat I miejsce zajęła Antonina Grabowiec, 5 lat, Publiczne Przedszkole „Promyk Słońca” w Dziwnowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH