PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Podziękowania dla dentystki za uratowanie życia

Autor: miro • Źródło: ms
12-12-2021, 11:08
Podziękowania dla dentystki za uratowanie życia Dentystka Jasleen Batra (źródło: FB)
55-letni John Sanders  podziękował publicznie dentystce za uratowanie życia po tym, jak rutynowe badanie wykazało nowotwór w jego jamie ustnej. Jasleen Batra odpowiedziała, że to był po prostu jej obowiązek.

Batra stwierdziła, że gruczoł limfatyczny pacjenta był powiększony i bardzo twardy. Przeczuwała, że zmiany mogą oznaczać poważne problemy zdrowotne, a więc odesłała mężczyznę do dalszych badań.

John Sanders, został skierowany przez dentystkę do szpitala Derriford, gdzie guzek zdiagnozowano jako nowotwór migdałków.

Pacjent był leczony chemioterapią i radioterapią, ostatecznie lekarze ocenili, że jego szanse na przeżycie są „bardzo dobre”.

- Miałem niesamowite szczęście, gdyby nie pani stomatolog, rokowania co do mojego zdrowia byłyby zupełnie inne.

Rozmawiając z dentystką w BBC Radio Devon, wdzięczny mężczyzna powiedział: dziękuję bardzo z głębi serca, nie często masz okazję podziękować za uratowanie ci życia.

Pani Batra stwierdziła, że po prostu wykonuje swoją pracę, była szczęśliwa, bo finał całej sprawy okazał się szczęśliwy.

Dentystka dodała, że badania przesiewowe w kierunku raka jamy ustnej są niezbędne i powinny być rutynowe podczas odwiedzin u dentysty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH