PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Pływająca klinika dentystyczna ratunkiem dla najbiedniejszych

Autor: katkiel • Źródło: katkiel
22-11-2013, 13:34
Pływająca klinika dentystyczna ratunkiem dla najbiedniejszych Pływająca klinika dentystyczna ratunkiem dla krajów trzeciego świata (Fot. Mercy Ships)
Na pokładzie statku, należącego do fundacji Mercy Ships, znajduje się szpital z pięcioma salami operacyjnymi i 82 łóżka dla hospitalizowanych pacjentów. W jednej z kajut zlokalizowano także klinikę stomatologiczną. Statek cumuje tam, gdzie opieka dentystyczna właściwie nie istnieje.

Pływające jednostki Mercy Ships od 1978 roku zawinęły już do prawie 600 portów na całym świecie. W tym czasie wolontariusze: lekarze dentyści, higienistki, asystenci wykonali w sumie 305 tys. zabiegów, pomagając 119 tys. pacjentom.

Statek niedawno zakończył setną misję u brzegów Afryki. Wolontariusze są zgodni, że to region, który w dalszym ciągu potrzebuje pomocy dentystycznej. - Wielu pacjentów widzi dentystę po raz pierwszy w zyciu, nie wie jak to jest żyć bez bólu zębów. I choć często nasza pomoc ogranicza się do ukojenia bólu, to i tak dużo - podkreślają wolontariusze Mercy Ships.

Pływająca klinika Mercy Ships wyposażona jest w osiem foteli dentystycznych. Sprzęt dostarczają sponsorzy - głownie firma A-dec. Pracują na nim wolontariusze, dla których rejs trwa zazwyczaj od dwóch tygodni do miesiąca. Oprócz zabiegów na pokładzie prowadzone są także zajęcia edukacyjne i profilaktyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Dentysta w Afryce   A-dec   Mercy Ships  

POLECAMY W SERWISACH