Kim jest Ada Fijał? - zapyta wielu stomatologów, co zresztą wcale nas nie dziwi. Faktem jest jednak, że to prawdopodobnie najlepiej śpiewająca dentystka, a na pewno największa celebrytka.

Krakowianka ukończyła w 2000 r. Instytut Stomatologii Collegium Medicum w Krakowie - tyle wiadomo o jej karierze w gabinecie stomatologicznym. Dziewczyna to jednak bardzo ambitna osoba i dwa lata później ukończyła krakowską PWST. Współpracowała z Fundacją Starego Teatru w Krakowie i z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (20062007).

W 2007 roku doceniono jej talent wokalny. Została wyróżniona Złotym Liściem Retro podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga w Warszawie za projekt Klub Retro. W 2011 r. z piosenką Hot Like Fire zajęła szóste miejsce w preselekcjach do konkursu piosenki Eurowizji.

Kilka miesięcy temu Fijał była na językach tabloidów z innego powodu. W jednym z programów telewizyjnych, w których głównie wytyka się celebrytom fatalny styl ubierania, dentystka zastąpiła w roli współprowadzącej samą Karolinę Malinowską - znaną byłą modelkę i żonę prezentera Oliviera Janiaka. Duet uzupełniała inna celebrytka i recenzentka mody - Joanna Horodyńska.

Tabloidy donoszą, że to jednak koniec przygody Fijał z telewizją. Dziennik "Fakt" informuje, iż Ada Fijał doszła do wniosku, że półtora roku wyśmiewania koleżanek z branży w zupełności jej wystarczy. Zdecydowała się wrócić do wyuczonego zawodu. Do gabinetu stomatologicznego jednak nie wróci. Na razie postanowiła zająć się aktorstwem i śpiewaniem. Obecnie pracuje nad swoją drugą płytą.