PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Piotruś Mniamuch powalczy z próchnicą

Autor: jsz • Źródło: jsz
14-11-2013, 14:40
Piotruś Mniamuch powalczy z próchnicą Piotruś Mniamuch powalczy z próchnicą
Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach wystawia dla przedszkolaków spektakl o tytule Przygody Piotrusia Mniamucha. Nie bez przyczyny z taka inicjatywą wyszła Joanna Zemlik, wojewódzki konsultant ds. stomatologii dziecięcej, gdyż sztuka traktuje m.in. o zgubnym wpływie złego odżywiania na stan uzębienia.
Do lutego 2014 r. spektakl obejrzą dzieci z 33 kieleckich przedszkoli. Sztuka może być wystawiana dzięki dotacji prezydenta Kielc. Robert Drobniuch, dyrektor teatru chciałby, aby sztuka wystawiana była także w innych miastach. 

Twórcy spektaklu tak tłumaczą dzieciom dlaczego warto przedstawienie obejrzeć.

"Pychota i Mniamucha to ulubione słowa wielu małych łakomczuchów. Czy Ty też do nich należysz? Jak myślisz: czy zdrowo jest się objadać słodyczami i pić gazowane napoje? Jakie są konsekwencje takiego sposobu odżywiania?
Pewnego razu główny bohater przedstawienia Piotruś ma sen, w którym jego zęby, żołądek, kręgosłup i kości biorą odwet za dotychczasowe, złe traktowanie. Czy ta przestroga pozytywnie wpłynie na zachowanie chłopca i uratuje jego organizm? Czy Piotruś zacznie szanować swoje zdrowie?"

Wbrew pozorom nie jest to nic nie znacząca inicjatywa, gdyż przekonywanie najmłodszych o celowości dbania o zęby to zadanie karkołomne, a forma zabawy jest najlepszą metodą dotarcia do świadomości maluchów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dzieci   próchica dzieci   Joanna Zemlik  

POLECAMY W SERWISACH