PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Piotr Kaszubski goni w piętkę, a za nim list gończy

js
16-10-2015, 20:57
Piotr Kaszubski goni w piętkę, a za nim list gończy Piotr Kaszubski
Oskarżony o oszustwa m.in. przy sprzedaży bez zezwolenia preparatu wybielającego zęby WhiteTime Piotr Kaszubski unika tymczasowego aresztowania. Prokuratura wystawiła list gończy za królem od wybielania zębów.

Piotr Kaszubski oficjalnie nie może wydostać się ze strefy Schengen, gdyż ma zabrany paszport. W zasadzie nie powinien wyjeżdżać z Polski, gdyż ma zakaz opuszczania kraju.

Młody milioner, jak sam się nazywa, już raz siedział w areszcie, jeden z czerwcowych weekendów, ale wyszedł na wolność za poręczeniem majątkowym w wysokości 200 tys. zł.

Miesiąc temu Piotr Kaszubski przepraszał społeczeństwo polskie. - Przepraszam za niedociągnięcia prawne i biznesy, które często były na granicy prawa. Przepraszam Polskę, przepraszam Polaków, mam wrażenie, że się bardzo pogubiłem – przyznał na nagraniu umieszczonym w internecie. 

O tym, że interesy Piotra Kaszubskiego nie są legalne, przekonana jest prokuratura, która stawia młodemu biznesmenowi sześć zarzutów. Są wśród nich te dotyczące popełnienia oszustw. Firma Kaszubskiego wysyłała wezwania do zapłaty za środki kosmetyczne i suplementy do wielu osób, chociaż ich nie zamawiały, 
Biznesmen miał także obchodzić prawo farmaceutyczne, namawiał ponoć również swojego wspólnika do "uciszenia kogoś".

Piotr Kaszubski zapewniał, że nie zamierza zaprzestać działalności biznesowej, ale będzie ją prowadzić zgodnie z prawem. Mają ją kontrolować niezależni rzecznicy. 
Jak wiadomo, firma Piotra Kaszubskiego oferowała m.in. preparat do wybielania zębów WhiteTime. Problem w tym, że część przedstawicieli branży twierdzi, iż taki preparat powinien być stosowany tylko pod nadzorem lekarza dentysty. Oponenci ze swoimi wątpliwościami podzielili się z pracownikami instytucji odpowiedzialnych za zgodny z prawem obrót towarami na polskim rynku.

Tak duży szum wokół do końca niejasnych zasad wybielania zębów zakończył się kontrolami Sanepidu i Inspekcji Handlowej. Ta druga wskazywała na nieprawidłowe oznakowanie produktu. Inspekcja Sanitarna z kolei nie mogła doszukać się raportu bezpieczeństwa specyfiku produkowanego - jak się okazuje - nie przez młodego biznesmena, a przez jego matkę, Wiesławę Kaszubską.

 

Kolejny problem Kaszubskiego to fakt, że ekspertka z zakresu stomatologii estetycznej i profesjonalnego wybielania zębów, która uwiarygadniała z imienia i z nazwiska preparat do wybielania zębów WhiteTime, nie widnieje w rejestrze lekarzy dentystów NIL, chociaż na internetowej stronie Whitetime występuje jako przedstawiciel środowiska lekarskiego.

Publiczna spowiedź Kaszubskiego wywołała falę komentarzy. Większość mówi o jego niebotycznym  tupecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Kaszubski   WhiteTime   wybielanie zębów  

POLECAMY W SERWISACH