Jeszcze w programie The Voice of Poland, w 2017 r., w którym zawojowała jury swoją  interpretacją utworu Hurt Christiny Aguilery, Gosia Hodurek mówiła: 

Chciałabym wpływać na uśmiech ludzi, mam nawet hasło na tę okazję „Tworzę piękny uśmiech, a potem sprawię, że będziesz go pokazywał”. Moim marzeniem jest, abym podczas pracy w gabinecie stomatologicznym usłyszała w radiu jedną z moich piosenek. Czy tak będzie? Jako dentystka będę wypisywała recepty, ale recepty na sukces nie znam, mam nadzieję, że taką znajdę w tym programie.

Upłynęły cztery lata,  Gosia Hodurek ukończyła stomatologię i właśnie świętuje premierę swojego debiutanckiego singla „Pięć piosenek”.

Piosenki opowiadają o ciągłej podróży pomiędzy dwoma zupełnie różnymi światami. Element, który je spaja jest „rozpoczęciem zupełnie nowego rozdziału i jednocześnie zapowiedzią dalszej muzycznej drogi”.

- Nie planuję rezygnować z wiertła dentystycznego, ale na pewno chcę iść za ciosem i nagrać całą płytę, skoro singiel już powstał. Prace nad nią jeszcze się nie zaczęły, ale już się do tego przygotowujemy wspólnie z Krzysztofem Iwaneczko, który odpowiada za produkcję muzyczną. Na pewno będzie mnie można usłyszeć na żywo podczas koncertów, o których będę informować w mediach społecznościowych, mówi dentystka dla Dziennika Polskiego.