• Eksperci z dziedziny stomatologii estetycznej wybrali 10 celebrytów o najbardziej urokliwych uśmiechach
  • Najczęściej wyszukiwany uśmiech w Google był podstawowym kryterium tworzenia rankingu 
  • Klinika Vera Clinic Hollywood Smile wykorzystała dane zebrane do 25 października
  • Liderem rankingu został Tom Cruise, miejsce drugie przypadło Taylor Swift, trzecie zaś Julia Roberts

Piękne zęby. Męski uśmiech uwodzi najbardziej

Niekwestionowanym gwiazdorem stomatologicznego rankingu został Tom Cruise. Amerykański aktor generował miesięcznie blisko 85 tyś. wyszukiwań w Google. Zatem należy mu się tytuł celebryty o najatrakcyjniejszym uśmiechu zadecydowano w Vera Clinic Hollywood Smile. 

- Uzębienie Toma nie zawsze było idealne, udało mu skorygować wadę zgryzu za pomocą ceramicznego aparatu ortodontycznego, w wieku 40 lat. Mimo że wielu fanów zauważyło, że prawy przedni ząb aktora jest przesunięty, to najwyraźniej ta niedoskonałość nie zniechęca do uznania jego uśmiechu za najbardziej atrakcyjny, informuje portal DrBicuspid.com Selin Kılıç, dentysta z Vera Clinic Hollywood Smile. 

Licówki. Zabieg popularny wśród gwiazd

Taylor Swift zajęła w rankingu miejsce drugie -  7,4 tys. wyszukiwań miesięcznie w skali świata. - Piosenkarka nosiła aparat ortodontyczny i zdecydowała się licówki, aby osiągnąć idealny uśmiech. Głośny był incydent, który przytrafił się  podczas trasy koncertowej Red w 2013 roku. Podczas występu Taylor ukruszyła sobie ząb na mikrofonie, który oczywiście został naprawiony.

Julia Roberts miejsce trzecie z 7,3 tys. wyszukiwań miesięcznie. Roberts ma zniewalający uśmiech, który słynie z symetrii. Krążą pogłoski, że ​​aktorka miała zakładane licówki, aby  naprawić drobne wady, wyrównać zęby i nadać im gładszą krawędź, mówi dentysta. 

Scarlett Johansson miejsce czwarte z  6,1 tys. wyszukiwań miesięcznie. Gwiazda ma zęby idealnie proporcjonalne, ale nadal zachowują one naturalny wygląd. Na podstawie wcześniejszych zdjęć można się domyślać, że aktorka poddała się zabiegom wybielania, ma także licówki, ocenia dentysta.

Pierwsza dziesiątka najpiękniejszych uśmiechów

Kolejne miejsca w rankingu zajmują wg liczby wyszukiwań: