PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Patrycja Chowańska z odznaką honorową Za Zasługi dla Konina

Autor: miro • Źródło: ms
01-02-2021, 08:24
Patrycja Chowańska z odznaką honorową Za Zasługi dla Konina Patrycja Chowańska uhonorowana przez prezydenta Konina (źródło: FB)
Piotr Korytkowski, prezydent Konina, wręczył stomatolog Patrycji Chowańskiej odznakę honorową Za Zasługi dla Konina. Dentystka od lat uczestniczy w misjach humanitarnych, podczas których niesie pomoc medyczną tam gdzie jest szczególnie trudno o profesjonalne świadczenia stomatologiczne.

Patrycja Chowańska od lat angażuje się w misje humanitarne. W 2017 r. spędziła pół roku w Tanzanii, gdzie w ramach akcji "Dentysta w Afryce" świadczyła nieodpłatną opiekę stomatologiczną dla tamtejszej ludności.

Od marca 2020 r. Patrycja Chowańska udzielała pomocy, wraz z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, w Wenezueli, w okolicach miejscowości Puinto Fijo, gdzie prowadzi gabinet stomatologiczny i leczy tamtejszych mieszkańców za darmo.

Patrycja Chowańska już w gimnazjum myślała o pomocy potrzebującym mieszkańcom Afryki. Od razu po skończonych studiach stomatologicznych była pewna, że wyjdzie w te rejony świata gdzie pomoc stomatologiczna jest nieosiągalna. Afryka była pierwszy wyborem.

Stomatolog była pod wrażeniem dużej życzliwości tamtejszych mieszańców, wdzięcznych za fachową pomoc medyczną.

Wszystkim niezdecydowanym Patrycja Chowańska poleca służenie ludziom w krajach, w których opieka zdrowotna jest trudnodostępna. To niezapomniane wrażenia i emocje na całe życie.

Więcej: lm.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pomoc humanitarna  

POLECAMY W SERWISACH