PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjentka połknęła klucz u dentysty. Szybka akcja ratunkowa

Autor: miro • Źródło: Twitter
07-08-2022, 11:22
Pacjentka połknęła klucz u dentysty. Szybka akcja ratunkowa Zdarzenie u dentysty z finałem na SOR Fot. AdobeStock
Do niecodziennej sytuacji doszło w jednym z belgradzkich szpitali, do którego trafiła kobieta p połknięciu klucza w trakcie zabiegu wszczepiania implantów zębowych. Zdarzenie szeroko komentowano na Twitterze.
  • Lekarze SOR musieli interweniować, gdyż w trybie pilnym trzeba było pomóc kobiecie, która połknęła klucz u dentysty
  • Ciało obce zostało usunięte bez żadnych problemów, z zastosowaniem bronchoskopii

Prosto od dentysty na szpitalny oddział ratunkowy

- Gdy w szpitalnym oddziale ratunkowym przyjmował mnie lekarz, zjawił się jego kolega z prośbą o pomoc, gdyż okazało się, że w trybie pilnym trzeba pomóc kobiecie, która połknęła klucz u dentysty. Zaintrygowała mnie ta sytuacja. Okazało się, że klucz – jak mniemałem – nie otwierał drzwi, tylko była to część klucza służącego do montażu łączników stosowanych w jednym z etapów wszczepiania implantów zębowych - przypadkowy świadek zdarzenia opisał całą historię na Twitterze.

Akcja ratująca kobietę, która połknęła klucz  

Część ta nieszczęśliwie dostała się do dróg oddechowych kobiety. Dentysta natychmiast przywiózł pacjentkę na pogotowie jednego z belgradzkich szpitali.

Sytuację taką potwierdził Jovan Lalošević, lekarz, który uczestniczył w ratowaniu kobiety. W sieci znalazło się zdjęcie rtg pokazujące umiejscowienie narzędzia w organizmie pacjentki.

Ciało obce zostało usunięte bez żadnych problemów, z zastosowaniem bronchoskopii, a kobieta wróciła do domu tego samego dnia, podały serbskie media.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implantologia   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH